Hlavní obsah

Natáčení nové Saxany se opozdí

Začátek natáčení volného pokračování legendární dívky na koštěti se posouvá na září letošního roku. Důvodem je skluz při výrobě animací a takzvaných 3D triků, jejich příprava před natáčením si vyžádá další měsíce práce počítačových expertů společnosti DesignBros.

Natáčení nové Saxany se opozdí

Design Bros bude producentem snímku, jehož pracovní název zní Saxana - veletrh strašidel, oznámil Michal Dolana ze společnosti D.D.M.

Režisérem projektu bude Václav Vorlíček. Barrandov Studio bude i nadále poskytovat své služby, avšak nezúčastní se natáčení v roli producenta, ani minoritního koproducenta. "Jsme rádi, že se nám podařilo přispět k dořešení otázky autorských práv filmu," komentovala dohodu barrandovská producentka Helena Uldrichová.

Komedie Saxana - veletrh strašidel bude podle Dolany patřit mezi nejnáročnější filmy, které dosud v Česku vznikly. Rozpočet se pohybuje kolem 60 miliónů korun, přičemž záměrem tvůrců je kombinovat hrané scény a skutečné herce s trojrozměrným prostředím a animovanými postavami.

I v Hollywoodu musejí čekat

Podle uměleckého ředitele společnosti DesignBros a scenáristy filmu Vlastimila Mistríka není odklad začátku natáčení ničím neobvyklým. "I v Hollywoodu musejí herci čekat, než vznikne na počítači vytvořená část filmu. Využíváme stejnou softwarovou technologii a bohužel máme i stejné problémy s časem," dodal.

Když producenti společností DesignBros a Barrandov Studio oznámili začátkem roku společný úmysl natočit volné pokračování Dívky na koštěti, přijal to Jan Nejedlý z firmy Česká produkce s překvapením, neboť se prý už dříve dohodl na spolupráci s firmami Medex i DesignBros jako majiteli práv k této látce. "Zajistili jsme od partnerů financování projektu," sdělil tehdy Nejedlý, který podle svých slov uzavřel dohodu o spolupráci pouze ústně.

První klapka se měla podle původních předpokladů ozvat už na jaře a hraná část natáčet během května a června. Vedle Petry Černocké a Jana Hrušínského, nyní v roli manželů, se na plátně z původního obsazení objeví i Jan Kraus jako ředitel blázince. Trojjedinou postavu ztvární Jiřina Bohdalová, v dalším obsazení figurují Jiří Lábus, Ivana Chýlková a Petr Nárožný.

"Nejde o stejnou řeku - ta je teď úplně jiná. Už v 90. letech jsme byli s Macourkem vyzváni, abychom napsali scénář, ale projekt usnul. Novou verzi jsem napsal s Vlastimilem Mistríkem," řekl v lednu Vorlíček. Možnost dát dohromady reálný a animovaný svět ho bavila. Složitější to prý bude při natáčení, kdy bude muset režírovat živou postavu komunikující s tou virtuální. Dívka na koštěti scenáristů Václava Vorlíčka a Miloše Macourka měla premiéru v roce 1971 a vyrostly na ní tři generace diváků. Celkem jich do kin přišlo více než 2,1 miliónu, úspěch má i při televizních reprízách. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků