Hlavní obsah
Mrtvola na smetišti a tým ostrých detektivů Foto: Bio Illusion

Na záplavu krimi reaguje parodie Případ mrtvého nebožtíka

Česká parodie na kriminálky už tu dlouho nebyla. Je to žánr nelehký a po Mazaném Filipovi s Tomášem Hanákem v ikonické roli panovalo spíše ticho po pěšině. Teď se do něj pustil producent a režisér Miloslav Šmídmajer a vybral si herce jako Davida Novotného, Hanu Vagnerovou a Martina Pechláta.

Mrtvola na smetišti a tým ostrých detektivů Foto: Bio Illusion
Na záplavu krimi reaguje parodie Případ mrtvého nebožtíka

Hlavní postavou komedie je major Prubner (David Novotný), který spolupracuje na vyšetřování podivného případu vraždy s detektivy Skálovou (Hana Vagnerová), Rorýsem (Martin Pechlát) a Dymákem (Lukáš Příkazký). Děj je tady ovšem pouze záminkou pro humor - jak situační, tak slovní. Využívá mnohokrát viděné a donekonečna opakované postupy pátrání i klišé, kdy stopy vedou k někomu, aby později bylo odhaleno, že pachatelem je někdo jiný.

„Uvědomil jsem si, že diváci jsou zahlceni kriminálkami na každém kroku a že přišel čas si z toho udělat trochu legraci. Každý večer potřebují televize desítky mrtvol, aby uspokojily své diváky. Vzali jsme proto scénář Lumíra Holčáka, domluvili se se skvělými herci, a teď se na place moc bavíme,“ řekl režisér a producent filmu Miloslav Šmídmajer.

Lukáš Příkazký (vlevo) a David Novotný

Foto: Bio Illusion

„Kromě našich čtyř hlavních hrdinů, které skvěle a s chutí hrají Novotný, Vagnerová, Pechlát a Příkazký, jsou v menších rolích úžasní například i Milan Šteindler jako patolog, který nemá rád krev, Anna Polívková jako uklízečka, máme tady Evu Holubovou, Kláru Issovou, Pavlu Beretovou… A Mirek Táborský jako poručík Drátek je taky bezvadný,“ dodal Šmídmajer.

Případ mrtvého nebožtíka

Foto: Bio Illusion

„Tenhle film není moc vizuální, ani není založený na zvuku, ale vzhledem k tomu, že točíme i na smetišti a prasečáku, bude tenhle film spíš o čichu. Bude hrozně smrdět. Naštěstí ale všechny kolegyně herečky hezky voní, takže to vyvažují,“ popsal jeden natáčecí den na place David Novotný coby Prubner.

„Můj Bedřich Rorýs má encyklopedické znalosti, ale sociálně inteligentní moc není. Detektivnímu týmu dává takovou určitou ‚barvičku‘ a intelektuální zázemí. Navíc se bojí zbraní, takže ji jako jediný z týmu nemá,“ představil Rorýse Martin Pechlát.

V dalších rolích se objeví také například Tereza Srbová, Miroslav Táborský, Eva Holubová, Martin Myšička, Klára Issová, Filip Kaňkovský, Lenka Krobotová, Denisa Pfauserová či Pavla Beretová. Premiéra se očekává v lednu 2020.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků