Hlavní obsah
Na festivalu Vizovické Trnkobraní vystoupí Michal Hrůza. Foto: Milan Malíček

Na Vizovickém Trnkobraní vystoupí Hrůza, Klus i Chinaski

Zpěváci Tomáš Klus, Michal Hrůza a Ewa Farna i kapely Chinaski, Divokej Bill, Vypsaná Fixa a Mandrage vystoupí na festivalu Vizovické Trnkobraní. Akce se v areálu vizovické likérky koná 48. rokem, letos od 21. do 22. srpna. Festival zpestří tradiční soutěž v pojídání knedlíků

Na festivalu Vizovické Trnkobraní vystoupí Michal Hrůza. Foto: Milan Malíček
Na Vizovickém Trnkobraní vystoupí Hrůza, Klus i Chinaski

Návštěvníci se mohou těšit také na vystoupení Jiřího Schmitzera, Anny K, Vladimíra Mišíka, Visacího zámku, skupiny Horkýže Slíže nebo Xindla X. Součástí programu bude i vystoupení kapely Donor, vítěze soutěžní klání začínajících regionálních skupin. Na dvoudenním festivalu na pódium vystoupí i UDG, Lake Malawi, Nebe a také domácí skupina Fleret.

Dvě hlavní pódia doplní alternativní scéna, kde nebude chybět divadlo včetně hudebních pohádek pro děti a vystoupení komiků. Připraven bude dětský koutek a Jelínkův biograf. Klání v pojídání švestkových knedlíků se uskuteční v sobotu 22. srpna ve 13:20. Novinkou je přesunutí folklorního programu pořádaného městem na sobotu.

Tradice festivalu pojmenovaného po švestce (valašsky trnce) sahá do 60. let. S nápadem přišel místní lékárník Miloš Žabka, který se nechal inspirovat mikulovským a znojemským vinobraním. Původní název švestkobraní po domluvě místního ředitele pálenice a zakladatele festivalu přešel na trnkobraní. Festival loni navštívilo kolem 14 000 lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků