Hlavní obsah
Herečka Pavla Gajdošíková Foto: Lukáš Horký/Thálie.cz

Na Thálie nominováni Dyk, Gajdošíková, Gemrotová či Cina

Slavnostní vyhlášení Cen Thálie proběhne 5. října 2019 v Národním divadle v Praze v přímém přenosu ČT1. Nominováni byli mimo jiné Vojtěch Dyk, Pavla Gajdošíková a Jan Cina.

Herečka Pavla Gajdošíková Foto: Lukáš Horký/Thálie.cz
Na Thálie nominováni Dyk, Gajdošíková, Gemrotová či Cina

V oblasti muzikálu a operety jsou nominovány v ženské kategorii Michaela Gemrotová, Martina Šnytová a Stanislava Topinková Fořtová a v mužské Jan Cina, Vojtěch Dyk a Jozef Hruškoci.

V činohře jsou to Pavla Gajdošíková, Lucie Trmíková a Klára Vojtková a z mužů   Viktor Dvořák, Saša Rašilov a Tomáš Šulaj.

V opeře si letos nominaci vysloužily Kateřina Kněžíková, Štěpánka Pučálková a   Petra Šimková Alvarez, v mužské kategorii pak Ondřej Koplík, Csaba Kotlár a Jiří Sulženko.

Vojtěch Dyk

Foto: Tino Kratochvíl

V kategorii alternativní a loutkové divadlo figurují Miřenka Čechová, Milan Hajn,    Miloslav König, Martin Pechlát a Lucie Trmíková a v oblasti tance a pohybového divadla Julie De Meulemeester, Alina Nanu, Shino Sakurado, Gaëtan Pires, Matěj Šust a Dominik Vodička.

Ocenění pro mladé umělce do 33 let už dostala herečka Zuzana Truplová, Thálie za celoživotní výkony v činohře obdrží Helena Kružíková a Ladislav Mrkvička, za operu Gabriela Beňačková dále tanečnice Zdenka Kratochvílová a muzikálová a operetní herečka Věra Vlková.

Vítězové obdrží skleněné plastiky, které vytvořili skláři z hutě Ajeto v Lindavě u Nového Boru podle výtvarného návrhu architekta Bořka Šípka. Ceny Thálie uděluje Herecká asociace od roku 1993. Od letošního ročníku se Ceny Thálie budou udělovat za uplynulou divadelní sezónu. 26. ročník je přechodový a budou v něm hodnoceny výkony za období od 1. prosince 2017 do 31. května 2019.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků