Hlavní obsah
Britská panovnice Alžběta II. Foto: Profimedia.cz

Na světovou premiéru dalších Letopisů Narnie přijde britská královna

Na světovou premiéru třetího dílu filmových pohádkových příběhů Letopisy Narnie přijde v Londýně také britská královna Alžběta II. Světová premiéra filmu Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka 30. listopadu bude zároveň charitativním představením, kterého se každoročně účastní některý člen královské rodiny.

Britská panovnice Alžběta II. Foto: Profimedia.cz
Na světovou premiéru dalších Letopisů Narnie přijde britská královna

Podle filmové charitativní organizace Cinema and Television Benevolent Fund (CTBF), která je spolupořadatelem premiéry, tak na promítání přijdou nejen režisér Michael Apted, herci Ben Barnes, Georgie Henleyová, Skandar Keynes, Will Poulter a Liam Neeson, ale také královna s manželem, princem Philipem.

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka jsou třetím filmem natočeným podle předlohy britského spisovatele C.S. Lewise. První díl pohádkové ságy se stal komerčním trhákem, druhý v tomto směru zaostal za očekáváním. První dva filmy, které se zčásti natáčely v České republice, režíroval Novozélaďan Andrew Adamson. Nyní se režie ujal Angličan Apted.

Královna byla už před pěti lety na premiéře prvního filmu podle C.S. Lewise Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň. Ona nebo některý člen královské rodiny se pravidelně každý rok účastní takzvaného královského představení, obvykle premiéry, jejíž výtěžek jde CTBF.

V českých kinech se Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka objeví 9. prosince.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků