Hlavní obsah
Eric serra míří do Poděbrad. Foto: archív Soundtrack Poděbrady

Na Soundtrack Poděbrady 2018 přijede hvězdný autor filmové hudby Eric Serra

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady, který proběhne 30. srpna až 2. září 2018 v Poděbradech, představí dvorního skladatele světoznámého režiséra Luca Bessona, Francouze Erika Serru.

Eric serra míří do Poděbrad. Foto: archív Soundtrack Poděbrady
Na Soundtrack Poděbrady 2018 přijede hvězdný autor filmové hudby Eric Serra

Pátek 31. srpna bude věnován profilovému koncertu českého hudebního skladatele Ondřeje Soukupa, držitele dvou ocenění Český lev za hudbu ke snímkům Nejasná zpráva o konci světa a Tmavomodrý svět. Mimo již zmiňovaných filmů zazní za doprovodu symfonického orchestru suity z jeho nejslavnějších titulů - Oscarem oceněného snímku Kolja, Vratné láhve, Lída Baarová, Requiem pro panenku či Akumulátor 1.

„Je mi potěšením, že můžu být součástí tak unikátního projektu, jakým Soundtrack Poděbrady bezesporu je, a poprvé představit fanouškům českých filmů a filmové muziky svou produkci v této jedinečné formě, tedy za doprovodu symfonického orchestru v kombinaci se sestřihem ukázek z jednotlivých filmů,” řekl Soukup.

Následující sobotní večer přenese návštěvníky festivalu do světa sci-fi a napětí, a to díky hlavní zahraniční hvězdě, kterou bude pro rok 2018 Francouz Eric Serra.

Eric Serra při své hudební show, kterou představí i v Poděbradech.

Foto: archiv festivalu Soundtrack Poděbrady

„Jsme nadšeni z toho, že můžeme navázat na minulý ročník a představit českému publiku další megahvězdu světové filmové hudby. Budeme mít tu čest přivítat hudebního skladatele Erika Serru, který stojí za soundtrackem k jednomu z nejzásadnějších sci-fi filmů vůbec, k Pátému elementu, nebo hollywoodskému blockbusteru James Bond: Zlaté oko,“ říká Michal Dvořák, zakladatel a ředitel festivalu Soundtrack Poděbrady.

Eric Serra předvede v rámci sobotního večerního programu show plnou projekcí, světelných efektů a samozřejmě hudby, se kterou sklízí úspěchy po celém světě. Mimo již zmíněné tituly zazní v Česku poprvé živě melodie z filmů Brutální Nikita, Leon, Podzemka, Artur a Minimojové, Magická hlubina nebo Lucy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků