Hlavní obsah
Na hradě Kokořín začal festival. Foto: ČTK

Koncertem jazzové pianistky Beaty Hlavenkové na nádvoří hradu Kokořín začal včera večer 1. ročník festivalu Noir Film Kokořín. Jediná přehlídka zaměřená na tento žánr nabídne do neděle devatenáct filmů v 23 projekcích na hradě, v Kokořínském dole a v Kokoříně.

Na hradě Kokořín začal festival. Foto: ČTK
Na Kokoříně jsou filmy noir

Divákům se připomenou klasická díla žánru film noir, jako jsou Maltézský sokol, Hluboký spánek, Pošťák vždy zvoní dvakrát či Laura. Z českých zástupců to bude například 13. revír s Jaroslavem Marvanem a Danou Medřickou v hlavních rolích.

Kanál HBO nabídne ve speciální projekci TV minisérii Mildred Pierceová (316 minut s 15minutovou přestávkou), součástí programu je i původní filmová verze z roku 1945.

Promítá se v restauraci Pobuda a v galerii Truhlárna (sál Humpreyho Bogarta). Večerní projekce začínají ve 21.15 na nádvoří hradu, kde až do soboty vždy od půl osmé před filmem vystoupí zpěváci a skupiny, jako jsou Xindl X, Ondřej Ruml, Radka Pavlovčinová či smyčcový kvartet 4 Seasons. Nevšedním zážitkem bude i mimořádná půlnoční projekce snímku The Big Combo v sobotu v sále restaurace Pobuda.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků