Hlavní obsah

Na jubilejní Alternativě vystoupí kultovní Faust

Vrcholem právě probíhajícího jubilejního dvacátého ročníku festivalu Alternativa je úterní koncert legendární německé skupiny Faust. Soubor pohybující se mezi elektronickou hudbou, alternativním rockem a performancí, vystoupí v úterý ve Veletržním paláci.

Na jubilejní Alternativě vystoupí kultovní Faust

Festival jako tradičně uvedla soutěžní Malá alternativa, kde porota ocenila brněnské The Eclipse, zatímco diváci ocenili soubor Pohlavní nádraží.

Hamburští Faust už jednou měli v Praze hrát, nakonec ale svůj koncert odřekli, když jim pořadatel neumožnil v sále použít fukar na slámu. I to svědčí o tom, jak důležitá je pro skupinu kromě hudby i akce. Improvizovaný rock kombinovaný s elektronikou v sedmdesátých letech inspiroval alternativní skupiny. Faust využívali hluků a ruchů i přednatočených pásků, přičemž bicí doplňovaly kusy železného šrotu. Už na své první desce, průhledném vinylu, do svých koláží zahrnuli i útržky písní Satisfaction od Rolling Stones a All You Need Is Love od Beatles.

Další kapely se představí od čtvrtka do soboty v klubu HooDoo na Vinohradech. Už ve čtvrtek se představí rusko-české duo saxofonisty Sergeje Letova s undergroundovým kytaristou Joem Karafiátem z Garage a od Plastiků nebo duo britského bubeníka Rogera Turnera se švýcarským saxofonistou Ursem Leimgruberem.

V pátek vystoupí mimo jiné Milan Knížák a americký kytarista Gary Lucas, který hrával s Captainem Beefheartem a také hostoval s Půlnocí. V sobotu se pak představí mezinárodní improvizační trio tvořené americkým kontrabasistou Georgem Cremaschim, českým trumpetistou Petrem Vrbou a německým saxofonistou Chrisem Heenanem.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků