Hlavní obsah
Kateřinu hraje Kristýna Leichtová, její setru Bianku Izabela Firlová (vpravo). Foto: PaS de Theatre Petr Kiška

Na Hradě se bude krotit Kateřina

Zkrocení zlé ženy je dalším titulem, který se letos premiérově objevil v repertoáru Letních shakespearovských slavností. S ostravskými herci sdruženými ve společnosti PaS de Theatre je nastudoval šéf činohry Národního divadla moravskoslezského, režisér Vojtěch Štěpánek.

Kateřinu hraje Kristýna Leichtová, její setru Bianku Izabela Firlová (vpravo). Foto: PaS de Theatre Petr Kiška
Na Hradě se bude krotit Kateřina

Inscenace, která měla premiéru 15. července v Ostravě, se 3. až 5. srpna objeví i na jevišti v Královské zahradě Pražského hradu.

Příběh o krocení vzpurné Kateřiny drsným nápadníkem Petrucciem patří k nejhranějším Shakespearovým textům. „Líbí se mi, že Kateřina je hrdá, neohrožená, chytrá a vtipná. Že není zlá, jenom je to s ní trochu těžší, a o to je ta postava zajímavější,“ říká představitelka temperamentní Kateřiny Kristýna Leichtová. Jejího partnera Petruccia si zahraje přední herec ostravské Komorní scény Aréna Josef Kaluža.

Ostravští inscenátoři se vrátili k původní Shakespearově verzi, kdy příběh milostného krocení Kateřiny Petrucciem je pojatý jako divadlo na divadle.

„Celá Zkrocenka, jak ji lidé znají, je hraná na zakázku opilci, přestrojenému za vznešeného lorda, který navíc do hry nepatřičně vstupuje. Chtěli jsme příběh o zkrocení zahrát jako frašku, vtipnou, mrštnou komedii typů a záměn identit,“ říká o koncepci inscenace Štěpánek.

„Bude to s živou hudbou Nikose Engonidise v pekelném rytmu balkánské dechovky. Geniální fraška lidských typů v podání oblíbených ostravských herců,“ dodává.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků