Hlavní obsah
Meryl Streepová si pojede do Toronta pro zvláštní cenu. Foto: ČTK

Na festivalu v Torontu ocení Meryl Streepovou

Na letošním Mezinárodním filmovém festivalu v kanadském Torontu ocení americkou herečku Meryl Streepovou. Sedmdesátiletá umělkyně dostane Toronto International Film Festival Tribute Actor Award. Čestnou cenu jí udělí 9. září během inaugurační akce Tribute Gala.

Meryl Streepová si pojede do Toronta pro zvláštní cenu. Foto: ČTK
Na festivalu v Torontu ocení Meryl Streepovou

„Meryl Streepová je nepochybně jednou z nejtalentovanějších a nejvšestrannějších hereček své generace. Její přínos pro film, televizi a divadlo trvá pět desetiletí,“ řekla o laureátce čestné ceny jedna z ředitelek festivalu Joanna Vicenteová.

Konstatovala také, že Streepová ztvárňovala postavy, jež jsou přesvědčivé a zároveň nadčasové. Nakonec dodala, že organizátoři festivalu jsou šťastni, že si mohou uctít tak zkušenou a příkladnou umělkyni.

Již 44. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Torontu se bude konat od 5. do 15. září. Bude na něm uveden i film The Laundromat režiséra Stevena Soderbergha, ve kterém se v hlavní roli představí Streepová a Gary Oldman.

Meryl Streepová má na svém kontě tři Oscary za herecké výkony ve snímcích Kramerová versus Kramer (1979), Sophiina volba (1982) a Železná lady (2011). Několikrát byla také na stejnou cenu nominována.

Obdržela také osm Zlatých glóbů, tři ceny Primetime Emmy a dvě ceny BAFTA. Francouzská filmová akademie ji v roce 2003 ocenila čestným Caesarem za celoživotní dílo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků