Hlavní obsah

Na Den otevřených dveří České televize čekají ve frontě stovky lidí

Den otevřených dveří České televize (ČT) přilákal v sobotu dopoledne na Kavčí hory stovky lidí. Čekající zájemci vytvořili frontu dlouhou zhruba 300 metrů, která obklopila objekt ČT ze tří stran.

Na Den otevřených dveří České televize čekají ve frontě stovky lidí

Den otevřených dveří je součástí oslav 60. výročí zahájení tuzemského televizního vysílání.

Příležitosti nahlédnout do zákulisí veřejnoprávní televize využili lidé z Prahy, středních Čech, ale například i ze severu republiky. "Napadlo nás, že by to mohlo být zajímavé pro vnuky. Takovou frontu jsme ale nečekali, i když to jde rychle," řekla starší paní, která se dvěma vnuky přijela z Kralup nad Vltavou.

Čekající většinou neodradil ani poměrně hustý déšť, řidiči zase museli počítat s tím, že svůj vůz v okolí ČT nezaparkují a budou ho muset nechat ve vzdálenějších ulicích až kilometr daleko.

Sobotní den otevřených dveří provázel velký zájem veřejnosti.

Foto: ČTK

Na Kavčích horách návštěvníky čekají tři prohlídkové trasy. V hlavní budově zhlédnou například dekorace úspěšného seriálu Vyprávěj nebo diskusního pořadu Krásný ztráty. Děti uvidí místa, kde se natáčejí pořady Kouzelná školka a Planeta YÓ, a větší si mohou vyzkoušet práci s kamerou a mikrofonem.

Součástí prohlídky je i návštěva garáží, kde se v roce 1989 scházeli revoltující zaměstnanci televize. V Praze bude nepřetržitý program moderovat herečka Tereza Kostková, zahrají a zazpívají například Jaroslav Uhlíř, Miro Žbirka či skupina Děda Mládek Illegal Band.

Dny otevřených dveří jsou dnes také ve studiích ČT v Brně a v Ostravě. Akce začala ve všech studiích shodně v 09:00, v Brně a Ostravě potrvá do 16:00 a v Praze až do 18:00.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků