Hlavní obsah

Můžeme dál? Nemůžete! Štáb ČT označen za podvodníky

Nová soutěž České televize nazvaná Můžeme dál? se ještě nezačala vysílat a už má na svém kontě trapas. Vlastně je to trapas vzniklý nekomunikací uvnitř veřejnoprávní televize.

Můžeme dál? Nemůžete! Štáb ČT označen za podvodníky

Štáb nové soutěže ČT vyjel natáčet do brněnského regionu, konkrétně do Slatin. Zazvonil namátkově u jedné důchodkyně a jí neznámý muž údajně řekl větu: „Jsme z České televize, a pokud nám odpovíte na anketní otázku, dáme vám sto korun“. Obezřetná důchodkyně muže odbyla slovy, že nemá zájem. Ale hned volala do brněnského studia televize a tím spustila akci.

Ti poslali za důchodkyní štáb a s ženou i s policií natočili reportáž o podvodnících, kteří lstí okrádají důchodce. Televizní studio Brno ji odvysílalo minulý čtvrtek v pořadu Zajímavosti z regionů.

Pak ale vyšlo najevo, že nešlo o podvodníky, ale o „nefalšovaný“ pražský štáb ČT, který v okolí Brna natáčel zmíněný soutěžní pořad. Diváci ho ještě neznají včetně nových moderátorských tváří, začne se vysílat až v září.

Důchodkyni se proto nelze divit, zachovala se správně. A ČT by se měla „chytnout za nos“. „Situace je pro všechny nepříjemná. Je to pro nás poučení, že spolu musíme lépe komunikovat,“ reagovala poté mluvčí brněnské televize Hana Orošová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků