Hlavní obsah
Star Trek byl vždycky pro děti. Tato éra s Tarantinem končí. Foto: Cinemart

Mládeži nepřístupno. Tarantinův Star Trek pěkně přitvrdí

Studio Paramount svěřilo nový film Star Trek excentrickému Quentinu Tarantinovi, který si libuje v násilí a rovnou vznesl požadavek, aby film byl do 17 let nepřístupný. Něco takového se ve světě Star Treku ještě nestalo, snaha tvůrců byla vždy opačná.

Star Trek byl vždycky pro děti. Tato éra s Tarantinem končí. Foto: Cinemart
Mládeži nepřístupno. Tarantinův Star Trek pěkně přitvrdí

Tarantino už jednal se scenáristy (Mark L. Smith, Lindsey Beer, Drew Pearce) a jednu věc formuloval zcela jasně - bude to „R“ film, což znamená, že kdokoliv do sedmnácti let by se na něj bez doprovodu rodičů neměl dostat. Studio Paramount to podle serveru Deadline schválilo.

Většina velkorozpočtových sci-fi se orientuje na mládež a hollywoodská studia strachy trnou, aby jim komise filmy neoznačila za „R“, protože tím přijdou o diváky a peníze. Někdy i hotové filmy mírně upravují a zakrývají nahotu nebo krev, aby přišlo lepší hodnocení a kina pak mohli obsadit teenageři.

Zoe Saldanaová ve Star Treku

Foto: Cinemart

Tarantino ale celý život dělá násilné filmy a na stará kolena se měnit nebude. Star Trek sice nikdy nebude mít atmosféru Pulp Fiction, přitvrdit ale režisér rozhodně může - zvlášť když mu studio dá volnou ruku.

Scenáristé teď budou psát Star Trek, zatímco Tarantino bude ještě pracovat na filmu o šíleném vůdci sekty a masovém vrahovi Mansonovi, kde se možná podle neoficiálních informací objeví Tom Cruise, Leonardo DiCaprio nebo Brad Pitt.

Kontroverzní nový přístup ke Star Treku může část starých fanoušků odradit. Podstata a kouzlo série netkví v realismu, v sexu nebo v efektně natočeném násilí. Romantická sci-fi se snaží být až dojemně morální a akce v ní bývá jen uměřená. Většinou šlo zatím o barevné paprskomety, krev nestříkala. Star Trek se každopádně odvážně vydává do oblasti, kam ještě nikdy nevkročil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků