Hlavní obsah
Elizabeth Taylorová Foto: Profimedia.cz

Milované diamanty Liz Taylorové jdou do dražby, aukce bude trvat čtyři dny

Legendární sbírku diamantů hollywoodské hvězdy Elizabeth Taylorové vydraží v prosinci v New Yorku aukční síň Christie’s, která tuto zprávu potvrdila s tím, že do dražby půjdou i některé další osobní předměty umělkyně, která zemřela letos 23. března ve věku 79 let.

Elizabeth Taylorová Foto: Profimedia.cz
Milované diamanty Liz Taylorové jdou do dražby, aukce bude trvat čtyři dny

Na aukci jsou plánovány čtyři dny od 13. do 16. prosince, aby případní zájemci měli dost času na prohlídku a rozvahu. Normálně se na tak dlouhou dobu plánují jen každoroční jarní dražby, k nimž se už tradičně sjíždějí desítky obchodníků, znalců a sběratelů.

Při dražbě předmětů z pozůstalosti Taylorové má jít mimo jiné také o její večerní šaty a předměty, které jí připomínaly hollywoodské filmy, dále nábytek a umělecké předměty.

Předpokládá se, že největší čas bude věnován diamantům, jejichž sbírku bude možno vidět ještě před dražbou postupně v sedmi dosud nejmenovaných světových městech.

Hereččina láska k diamantům byla pověstná – už od prvního, který jí coby dívce věnoval jeden z jejích prvních přátel, byly pro ni diamanty nejmilejším dárkem od všech osmi manželů i od nesčetných ctitelů. Před devíti lety umělkyně dokonce napsala knihu o své lásce k diamantům.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků