Hlavní obsah
Alena Mihulová ve filmu Domácí péče Foto: Vágner Gábina, ČTK

Mihulová získala v USA cenu za roli v Domácí péči

Česká herečka Alena Mihulová získala na filmovém festivalu v americkém Palm Springs cenu pro nejlepší herečku. Porota ji ocenila za roli zdravotní sestry Vlasty ve filmu Domácí péče režiséra a scénáristy Slávka Horáka. O sobotním ocenění Mihulové za tvůrce filmu informovala Gábina Vágnerová.

Alena Mihulová ve filmu Domácí péče Foto: Vágner Gábina, ČTK
Mihulová získala v USA cenu za roli v Domácí péči

"Mám z tohoto ocenění obrovskou radost. Musela jsem si zprávu od režiséra Slávka Horáka přečíst znovu, abych tomu uvěřila," uvedla Mihulová. "Cenu jsem sice dostala já, ale hlavní zásluhu na všem má Slávek se svým skvělým scénářem a výbornou režií," dodala herečka, která už za roli v Domácí péči získala Křišťálový globus v Karlových Varech a cenu za nejlepší ženský herecký výkon od akademie sdružující provozovatele kin NASK.

Mihulová, která počátkem 80. let zazářila po boku Jiřiny Jirákové ve filmu Sestřičky, se nemohla předání ceny v Palm Springs zúčastnit osobně. V současnosti totiž pracuje na novém seriálu pro Českou televizi.

Film Domácí péče, v němž Alena Mihulová ztvárnila obětavou zdravotní sestru Vlastu, posbíral na zahraničních festivalech již několik cen. Režisér a scenárista snímku Horák navíc získal v USA ocenění 10 Directors to Watch. Film má také pět nominací na Ceny české filmové kritiky, které budou vyhlášeny 23. ledna.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků