Hlavní obsah
Michal Hrůza v pražském Lucerna Music Baru. Foto: Petr Hloušek, Právo

Michal Hrůza hrál v pražském Lucerna Music Baru. Bez lidí, před kamerami

Tři čtvrtě roku po vydání alba Světlo do tmy ho v neděli v podvečer zpěvák a muzikant Michal Hrůza pokřtil. V pražském Lucerna Music Baru odehrál se svou kapelou koncert, který byl společně s rozhovory natočen a uveden bude na přelomu roku. Kmotry desky se stali herec a muzikant Václav Kopta a producent Lukáš Chromek. Natáčení proběhlo bez diváků.

Michal Hrůza v pražském Lucerna Music Baru. Foto: Petr Hloušek, Právo
Michal Hrůza hrál v pražském Lucerna Music Baru. Bez lidí, před kamerami

„Rozhodli jsme se pro tento způsob křtu a koncertní prezentace proto, že to jinak nejde,“ řekl Hrůza Novinkám.cz. „Nejenomže tu desku lidé neslyšeli na koncertech, ale neproběhl ani její křest. A tak jsme požádali Václava Koptu, který ještě s několika dalšími skvělými herci vystupuje v klipu k písni Mezi námi, aby se stal spolu s producentem Lukášem Chromkem kmotrem alba.“

Lidé v klubu během vystoupení nebyli. Hrůzovi to ale nevadilo. „Vlastně mě to docela baví. Nehrajeme na velký aparát a udělali jsme si na pódiu takový zvuk, jaký máme ve zkušebně. Příjemný a hezký,“ vysvětlil.

Vedle Michala Hrůzy se na pódiu objevila i zpěvačka Barbora Šampalíková.

Foto: Petr Hloušek

Koncert čítal dvanáct skladeb. Pět z nich je z nového alba, zbytek sestával z hitů, kterých má Hrůza v repertoáru dostatek. Hosty v písních byli zpěvačka Barbora Šampalíková a producent Lukáš Chromek, který coby skvělý kytarista zahrál na svůj nástroj.

„Bára si zahrála v klipu k písničce Mezi námi. Tuto mladou začínající zpěvačku jsem objevil úplně náhodou v pražském Semaforu. Když jsem slyšel, co všechno je schopna zazpívat, byl jsem z ní nadšen tak, jako jsem byl v roce 2004 nadšen z Anety Langerové, kterou jsem viděl v soutěži SuperStar,“ vysvětlil.

Michal Hrůza mezi kmotry. Vlevo Václav Kopta, vpravo Lukáš Chromek.

Foto: Petr Hloušek, Právo

Celý štáb, který se na natáčení koncertu a rozhovorů podílel, pracoval zadarmo. V koronavirové době si tak lidé z kulturní branže pomohli. Záznam bude uveden na YouTube na přelomu roku, přesněji jakmile tvůrci dokončí finální zpracování. Trvat by měl zhruba padesát minut.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků