Hlavní obsah
 

Michael Madsen: Přistane-li na Zemi UFO, zeptáme se jich, z čeho mají radost

Pokud by naši planetu navštívila mimozemská civilizace, existují detailní plány jak s nimi jednat. Světové organizace jako NASA, Spojené národy nebo britské ministerstvo obrany jsou na takové setkání připraveny – jak? To odhalil dánský režisér.

 
Michael Madsen: Přistane-li na Zemi UFO, zeptáme se jich, z čeho mají radost

Dánský režisér Michael Madsen se pro svůj nový dokumentární film Návštěva rozhodl zjistit, co se začne dít, když planetu Zemi navštíví mimozemská civilizace. Oslovil přední odborníky z různých světových institucí, jako je NASA nebo Úřad OSN pro vesmírné záležitosti, s jednoduchou otázkou – co by bylo to první, co by udělali? S  poťouchlým úsměvem odborníci reagují naprosto klidně a vyrovnaně, není to pro ně žádná stresující představa. Nejčastěji by je zajímalo, proč mimozemská civilizace navštívila Zemi nebo co její zástupce dělá šťastnými či jak je konstruována jejich mysl.

Jeden z předních zástupců Úřadu OSN pro vesmírné záležitosti, Malzan Othman, tvrdí, že je nutné ochránit návštěvníky od stresu, který by jim mohl způsobit lidský zásah. V centru zájmu britských vysloužilých vojenských expertů je naopak ochrana veřejnosti. Pro ně je nejdůležitější tedy odhalit záměr, se kterým mimozemšťani na Zemi přicházejí – jsou tu, aby nás zničili, nebo přichází v míru?

Madsen prokládá jednotlivé výpovědi odborníků zpomalenými záběry simulujícími reakce na přistání UFO na Zemi. Ukazuje přípravy vojenské jednotky pro biologické nebezpečí, vládní úředníky projednávající možné nebezpečí a strategické plány i další kroky.

Podle časopisu Hollywood Reporter Madsenova Návštěva řeší spíše otázky filozofické než praktické, které však ukazují na neustálý vývoj vesmírných průzkumů. Dokument tak odhaluje naděje i obavy lidského druhu ze setkání s cizí formou života. Dánsko-finský dokument Návštěva uvede 19. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava, který se koná od 27. října do 1. listopadu 2015.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků