Hlavní obsah
Hudebník Tibor Žida Foto: Ara Art

Mezinárodní den Romů oslaví hudbou i debatou o literatuře

Začínají oslavy Mezinárodního dne Romů, který připadá na 8. dubna. Kvůli koronaviru budou opět online. Třídenní festival moderuje Vojta Lavička společně s Claudií Laburdovou.

Hudebník Tibor Žida Foto: Ara Art
Mezinárodní den Romů oslaví hudbou i debatou o literatuře

Večery budou patřit koncertním talk show. První se věnuje Tiboru Židovi a jeho gypsy jazzovému uskupení Lače Manuša (středa 7. 4. 20:00), další skupině Bachtale Apsa, kterou přijde podpořit herečka Bára Hrzánová (čtvrtek 8. 4. 20:00) a třetí romské zábavové kapele Pefek Band (pátek 9. 4. 20:00).

„Ve středu a ve čtvrtek se diváci mohou těšit také na doprovodný program oslav. Ve středu proběhne od 18 hodin debata o romské literatuře, kterou zajišťuje vydavatelství KHER. Diskutovat bude zástupkyně vydavatelství Lenka Jandáková s autorkou Renatou Horváthovou, která zde bude mít i své autorské čtení,“ uvedla za organizátory Barbora Doleželová.

„Pro letošní ročník oslav jsme zvolili téma Držíme spolu. Máme za sebou více než rok trvající stav pandemie - tedy neustálé nejistoty, existenčních potíží a v mnoha případech i nesmírně bolestných osobních ztrát. Týká se to celé naší společnosti – bez ohledu na původ, národnost či barvu kůže. Prostřednictvím programu, který jsme připravili, chceme diváky nejen rozptýlit a potěšit, ale také se pokusit předat jim něco z pozitivní energie, na niž byli v našich produkcích vždy zvyklí. Předat alespoň trochu naděje plynoucí z přesvědčení, že dřív nebo později tahle hrozná doba skončí a budeme se zase moct všichni sejít, společně se potěšit, veselit se a třeba se i obejmout,“ uvedl ředitel pořádající společnosti Ara Art a režisér programu David Tišer.

Online přenosy bude možné sledovat na facebookovém profilu Ara Art.

Může se vám hodit na Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků