Hlavní obsah
Iron Maiden Foto: Petr Hloušek, Právo

Metaloví harcovníci Iron Maiden opět v Praze

Do Prahy se v pondělí po dvou letech vrátí jedna z nejstarších metalových kapel Iron Maiden. Skupina založená v roce 1977 v rámci svého Maiden England World Tour vystoupí na fotbalovém stadiónu v Edenu. Jako předkapela se představí britská formace Voodoo Six. Areál bude otevřen v 17.00 hod., hlavní hvězdy večera zahrají od 19.45 hod.

Iron Maiden Foto: Petr Hloušek, Právo
Metaloví harcovníci Iron Maiden opět v Praze

U vršovického stadiónu Eden posílí dopravní podnik především tramvajovou dopravu a dle potřeby i provoz metra ze stanic Strašnická a Želivského. Současně budou u autobusové linky číslo 136 vypraveny záložní autobusy, interval se zkrátí z 20 na deset minut.

Iron Maiden ústy svého zpěváka Bruce Dickinsona slibují, že díky moderní technologii byli schopni aktualizovat a vylepšit původní produkci Maiden England z roku 1988. Fanoušci se mohou těšit na obrovský světelný park, pyrotechniku, novou scénu a různá ztělesnění maskota Eddieho.

Skupina pojmenovaná Železná panna podle středověkého mučicího nástroje naposledy v metropoli vystoupila v roce 2011. Před 25 tisíci diváky tehdy hrála na holešovickém Výstavišti jako hlavní hvězda mezinárodního metalového festivalu Sonisphere. Iron Maiden jsou považováni za jednu z nejvlivnějších metalových kapel. Během své existence prodali téměř 90 miliónů alb a odehráli více než 2000 vystoupení v 58 zemích po celém světě. Doposud vydali 15 studiových desek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků