Hlavní obsah
Pokáč patří k nejpopulárnějším českým písničkářům. Foto: Warner Music – Benedikt Renč

Menší festivaly přežily. V Praze vystoupí Ztracený, No Name, Pokáč a další

Léto 2020 obřím akcím nepřeje, objevují se ale menší festivaly. Organizátoři majálesu vymysleli festival Letokruh, který se odehraje v souladu s vládními nařízeními. Začíná ve středu 29. července v pražských Letňanech a potrvá čtyři dny.

Pokáč patří k nejpopulárnějším českým písničkářům. Foto: Warner Music – Benedikt Renč
Menší festivaly přežily. V Praze vystoupí Ztracený, No Name, Pokáč a další

„Festival je rozdělen do čtyř oddělených dnů, přičemž každý patří jinému hudebnímu žánru. Lidé si kupují vstupenku na den, který jim z hlediska hudebního stylu sedí nejvíce. Středa patří hiphopu, čtvrtek rocku, následují dva dny popu,“ vysvětlil za pořadatele Michal Šamánek.

Hiphopový program zajistí ve středu Yzomandias, Viktor Sheen, Dorian a Calin.

V rockový den (čtvrtek) zahrajou Rybičky 48, Horkýže Slíže a Inekafe. V pátek se v Praze objeví Marek Ztracený, No Name a Pokáč a v sobotu opět Ztracený, Ben Cristovao nebo Lake Malawi.

„Byli jsme připraveni na nabité léto, ale nakonec to dopadlo jinak. Proto jsem rád, že si to s kapelou vynahradíme i díky tomuto novému festivalu. Jeho omezená kapacita navíc přináší komornější a pro mě určitě i přátelštější atmosféru,“ tvrdí Cristovao. Vstupenky a podrobnosti najdete na https://praha.letokruh.cz.

Epoque Quartet, zleva David Pokorný, Vít Petrášek, Vladimír Kroupa a Vladimír Klánský

Foto: Petr Hloušek, Právo

Letní minifestival pořádá Villa Richter Harmony na pražských Hradčanech. Ve středu v 18.00 hrají mezinárodně proslulí Epoque Quartet pod širým nebem, 12. srpna Belfiato Quintet a 19. srpna opět Epoque Quartet. Jedná se o speciální koncept, který spojuje koncert s moderní gastronomií.

Neobvyklý koncert se koná také na střeše pražské Lucerny - za úplňku v pondělí 3. srpna se představí basbaryton světového věhlasu Adam Plachetka a jeho žena Kateřina Kněžíková, která je také operní pěvkyní. O klavírní doprovod se postará Zdeněk Klauda.

„Aby byl zážitek opravdu úplný, vynosíme na střechu pro tuto příležitost desítky perských koberců, starých lamp, gaučů a křesel a vytvoříme jeden velký obývák nad Prahou. Budeme poslouchat hudbu jako doprovod k úplňku a pozorovat úplněk jako doprovod hudby,“ vysvětlil kavárník Ondřej Kobza za spolek Piána na ulici.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků