Hlavní obsah
Madonna v Cannes Foto: Eric Gaillard , Reuters

Madonna představila v Cannes svůj dokument o Malawi

Americká zpěvačka Madonna představila na filmovém festivalu ve francouzském Cannes dokumentární film I Am Because We Are, který ukazuje bídu v africkém Malawi. Ve snímku, který sama produkovala, poukazuje zejména na utrpení dětí postižených nemocí AIDS.

Madonna v Cannes Foto: Eric Gaillard , Reuters
Madonna představila v Cannes svůj dokument o Malawi

"Je tady hodně sdělovacích prostředků, je to velké privilegium prezentovat tady film," řekla zpěvačka, kterou ve filmovém sále uvítal podle serveru BBC News velký potlesk.

Madonnin film vypovídá o zoufalých životních podmínkách v Malawi, o bídě, v níž tam žijí děti, z nichž mnohé trpí nemocí AIDS. Snímek vyzývá diváky, aby se pokusili nabídnout pomoc.

Devětačtyřicetiletá zpěvačka, která film také namluvila, sama nyní prochází procesem adopce malawiského chlapce, kterého má od roku 2006 ve své péči.

Madonna se spolu s herečkou Sharon Stoneovou zúčastnila benefičního večera Americké nadace pro výzkum AIDS (amfAR), kterou založila bývalá hollywoodská diva Elizabeth Taylorová. Společně se budou snažit nashromáždit co nejvíce peněz na boj proti nemoci AIDS.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků