Hlavní obsah
Inscenace režiséra Kornéla Mudruczóa Demence otevřela festival Divadelní svět Brno 2017. Foto: Marcell Rév

Maďarské psychodrama otevřelo Divadelní svět Brno

Maďarské divadlo Proton Theatre zahájilo inscenací Demence ve středu 10. května v Janáčkově divadle mezinárodní festival Divadelní svět Brno 2017. Do 17. května nabídne výběr z tvorby domácích i zahraničních činoherních i baletních divadel.

Inscenace režiséra Kornéla Mudruczóa Demence otevřela festival Divadelní svět Brno 2017. Foto: Marcell Rév
Maďarské psychodrama otevřelo Divadelní svět Brno

Ze zahraničních souborů se představí Theater Bremen, který přiveze Brechtova Dobrého člověka ze Sečuanu i tanečně-činoherní inscenaci Zlaté srdce, a izraelský Kibbutz Contemporary Dance Company. Svou inscenaci Horses in the Sky uvede pro velký zájem hned dvakrát. Ze Slovenska přijede Teatro Tatro s dramatizací Bulgakovova Mistra a Markétky, kterou zahraje ve vlastním šapitó na Kraví hoře, činohra Slovenského národního divadla představí úspěšnou inscenaci Fanny a Alexander.

Představí se i projekt Constellations I. (Before I Say Yes) domácího tanečního souboru Spitfire Company a Orchestru Berg, který bude na festivalu uveden ve speciální úpravě pro prostor Mozartova sálu v divadle Reduta.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků