Hlavní obsah

Macy Gray proti Klausovi: americká zpěvačka podpořila gay festival

Americká zpěvačka Macy Gray zná pražský festival homosexuálů Prague Pride a poslala i video vzkaz na jeho podporu. Není sama, připojily se mnohé české osobnosti.

Macy Gray proti Klausovi: americká zpěvačka podpořila gay festival

Soulová zpěvačka Macy Gray, která nedávno v Praze vystupovala, uzavřela svůj vzkaz s úsměvem a heslem „I love homos“ (Miluju teplouše). Další vzkazy natočila zpěvačka Marta Jandová, režisérka Olga Sommerová nebo Šimon Pánek z organizace Člověk v tísni.

Festival Prague Pride se neskládá jen s tolik diskutovaného pochodu gayů, jde o normální kulturní akci. V sobotu na Střeleckém ostrově od tří hodin vystoupí třeba Charlie Straight, Jimmy Somerville, Tonya Graves, Helena Zeťová, Peter Vojnar a další.

Celkem malý festival se stal v médiích velkým tématem poté, co jej vicekancléř prezidenta ČR Petr Hájek označil za nátlakovou akci homosexuálů, které nazývá "deviantními spoluobčany".

Po kritice těchto výroků několika politickými stranami se Václav Klaus od Hájka nedistancoval, ale naopak se ho zastal a ještě tak přilil olej do ohně. Na podporu akce se vyslovilo 13 velvyslanců včetně amerického.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků