Hlavní obsah

Lydia Lunch uctí památku Rowlanda S. Howarda, který podlehl rakovině

Přední představitelka newyorského undergroundu, zpěvačka Lydia Lunch vystoupí v pondělí v Malostranské besedě na charitativním koncertu pro Ligu proti rakovině. Uctí na něm památku svého a Caveova spoluhráče Rowlanda S. Howarda, který 30. prosince podlehl rakovině.

Lydia Lunch uctí památku Rowlanda S. Howarda, který podlehl rakovině

Rowland S. Howard se významnou měrou podílel nejen na nahrávkách Lydia Lunch, jako byla alba Honeymoon In Red a Shotgun Wedding. Začínal v první významné skupině Nicka Cavea, divokých The Birthday Party. Po jejich rozchodu založil vlastní soubor Crime & The City Solution, který hrál podobně temnou a drásavou hudbu, jakou tehdy produkoval Nick Cave se svými Bad Seeds. I hudba Crime & The City Solution zněla v kultovním Wendersově filmu Nebe nad Berlínem.

Právě 19. dubna měl Rowland S. Howard poprvé vystoupit v Praze , kde měl představit svou loňskou vynikající desku Pop Crimes. Doprovodit ho měl i Caveův spolupracovník Mick Harvey.

Volba Lydie Lunch není náhodná, se svým posledním projektem Big Sexy Noise, kde ji doprovázejí členové Gallon Drunk a který představila na konci loňského roku v Praze, se hodně přiblížila pojetí alb s Howardem. [celá zpráva]

V rámci večera vystoupí i tuzemští Kill The Dandies! a Phil Shoenfelt s Pavlem Cinglem a Chrisem Hughesem, bubeníkem Hugo Racea, Once Upon A Time i Shoenfeltových The Fatal Shore.

Všichni zahrají kromě svých písní skladby Rowlanda S. Howarda.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků