Hlavní obsah
Lucie Bílá převzala cenu od fotbalisty Vladimíra Šmicera Foto: Lukáš Táborský, Právo

Lucie Bílá: Dvakrát kvůli mně zastavili dopravu

Lucie Bílá o víkendu získala cenu Český slavík. V rozhovoru s Právem prozradila, kterým začínajícím zpěvačkám fandí a kam si uloží desátého slavíka.

Lucie Bílá převzala cenu od fotbalisty Vladimíra Šmicera Foto: Lukáš Táborský, Právo
Lucie Bílá: Dvakrát kvůli mně zastavili dopravu

Po kralování Anety Langerové jste se v anketě popularity Český slavík Mattoni vrátila na první místo. Jak si to vysvětlujete?


Na to byste se měl zeptat především fanoušků. Myslím si ale, že jsem letos byla extrémně pracovitá, tak pracovitá, až lidé, kteří se mnou byli, padali únavou. Od začátku to bylo takové, jaké jsem chtěla. Letošní podzimní turné bylo nejlepší, jaké jsem kdy měla. Ve dvou městech dokonce kvůli mně zastavili dopravu.

Často jste letos upozorňovala na výrazný talent Ewy Farné. Mrzí vás, že skončila „až“ čtvrtá?


Ewa to má před sebou. Čím déle jí cesta na vrchol potrvá, tím lépe pro ni. Vím to z vlastní zkušenosti. Ale fandím i Anetě Langerové, která letos skončila druhá. Tím, že jsem začala mluvit o Ewě jsem Anetě nepřestala fandit.

Dosažení kterého z deseti slavíků pro vás bylo úplně nejtěžší?


Nejkrásnější byl samozřejmě úplně první slavík, ale z toho desátého mám také obrovskou radost, už jenom proto, že je jubilejní. Myslím si, že kdybych si šla v sobotu třeba už pro dvanáctého slavíka, takovou radost bych neměla.

 

Kam si doma slavíky ukládáte?


Mám je v ložnici, všechny vedle sebe, takže když se probudím, pěkně je vidím. Dokonce jsem si na ně nechala udělat speciální skříň. Ráno před vyhlášením ankety jsem se koukala na to prázdné desáté místo a přála jsem si, abych těch devět doplnila.

Na pódiu jste při přebírání ceny řekla, že za rok to bude pro vás a váš tým ještě náročnější. Co vás tedy čeká?


To jsem asi neměla říkat, abych je nevyděsila. Ale je fakt, že jsem se letos moc nevěnovala Slovensku, takže bych to letošní české turné chtěla zopakovat tam. Zanedbávala jsem trochu i divadlo, a tak chystám tři velké premiéry v Ta Fantastice. 28. února začnu hrát v muzikálu Dáma s kaméliemi, na který jsem letos neměla čas. V květnu by měla být premiéra Boženy Němcové a něco chystáme i na konec roku. Ale to zatím není podstatné.yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků