Hlavní obsah
Pěvec Adam Plachetka. Foto: Michal Doležal, ČTK

Litomyšl s Plachetkou

Národní festival Smetanova Litomyšl uzavřel v úterý důležité smlouvy pro letošní i další ročníky. K šedesátému ročníku, který se uskuteční od 14. června do 7. července, podepsal ředitel festivalu Jan Pikna smlouvu o partnerství s Českou filharmonií na čtyři roky, jež zahrnuje maximálně dva koncerty ČF každý rok.

Pěvec Adam Plachetka. Foto: Michal Doležal, ČTK
Litomyšl s Plachetkou

„Rezidenčním umělcem festivalu se stal pěvec Adam Plachetka, jenž bude tři roky kromě koncertů v programu i jakýmsi ambasadorem festivalu doma i v zahraničí,“ řekl Pikna.

Umělecký ředitel festivalu Vojtěch Stříteský představil program jubilejního ročníku. Festival obsáhne čtyřicet představení a koncertů, mezi nimiž bude i Smetanova Libuše v inscenaci Národního divadla Praha, koncert Pavel Haas Quartetu, operní gala mexického tenoristy Javiera Camareny i večer Jaromíra Nohavici s Janáčkovou filharmonií Ostrava či koncert skupiny Minus 123 minut a PKF-Prague Philharmonia.

„Podařilo se nám připravit i českou premiéru oratoria Paula McCartneyho Ecce Cor meum, které napsal na památku své ženy Lindy,“ oznámil také Stříteský.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků