Hlavní obsah
Peter Lipa v Malostranské besedě Foto: Stanislav Dvořák, Novinky

Lipa opět zpíval Lasicu a pokřtil Návštěvu po rokoch

Fenomén slovenské i české hudební scény Peter Lipa a zpívající herec Milan Lasica, který píše pro Lipu texty, představili ve čtvrtek v pražské Malostranské besedě nové album Návštěva po rokoch.

Peter Lipa v Malostranské besedě Foto: Stanislav Dvořák, Novinky
Lipa opět zpíval Lasicu a pokřtil Návštěvu po rokoch

V rámci koncertu Lasica s humorem promluvil o tvorbě textů, kterých tentokrát dodal čtrnáct. Spolupracoval s Lipou už na desce Lipa spieva Lasicu, která měla skvělé recenze. Vyšla v roce 2006 a obsahovala písně jako Neopúšťaj mesto, Mám čas, Prečo sa stále systematicky ničím nebo Slzy sú len slaná voda.

Jak Lasica poznamenal, jeho kolega musí vždy čekat několik let, než něco vytvoří, ale Peter Lipa je naštěstí velmi trpělivý.

Milan Lasica si také zazpíval.

Foto: Stanislav Dvořák, Novinky

Když pak Lasica slyší zhudebněný výsledek, je to pro něj „vždy zklamání”. Během psaní si totiž představuje vlastní popěvky, a nakonec musí uznat, že Lipova hudba je opět lepší. „Nahrávce přeju, aby si ji někdo koupil,” dodal. Poté si Lasica s Lipou zazpíval, a ačkoliv u nás není znám jako zpěvák, podal velmi pěkný výkon.

Peter Lipa

Foto: Stanislav Dvořák, Novinky

Jazzová kapela předvedla průřez novou deskou i staršími věcmi a pobavila citacemi Michaela Jacksona i Stevieho Wondera. Brilantní hráči – Michal Šimko (basa), Robo Rist (bicí), Peter Lipa mladší (klavír) a Michal Žáček (saxofon) – se s lehkostí pohybovali v improvizacích a střídali rytmy a styly – blues, funky, reggae i latina v mistrovském podání.

Peter Lipa patří už desítky let k nejlepším muzikantům a zpěvákům v SR a ČR. Vychází z hudby Raye Charlese či Bobbyho McFerrina a vydal celkem 16 desek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků