Hlavní obsah
Kapelu Linkin Park přišlo povzbudit asi sedm tisíc diváků, kteří vytvořili senzační atmosféru. Foto: Petr Hloušek, Právo

Linkin Park v Brně ohromili přesvědčivostí

Jako místo svého třetího zastavení v Česku si američtí nurockoví Linkin Park vybrali brněnský Velodrom. Přes počáteční pochybnosti se nakonec vytažení koncertu z hlavního města ukázalo být šťastnou volbou. Za velmi slušného počasí přišlo kapelu povzbudit asi sedm tisíc diváků, kteří vytvořili senzační atmosféru.

Kapelu Linkin Park přišlo povzbudit asi sedm tisíc diváků, kteří vytvořili senzační atmosféru. Foto: Petr Hloušek, Právo
Linkin Park v Brně ohromili přesvědčivostí

Dopomohli jim k tomu přirozeně Linkin Park. Ne tím, že se dostavili, ale tím, v jakém světle se představili. Přes avízované zdravotní problémy kytaristy Brada Delsona, díky kterým zrušili dva víkendové koncerty na festivalech ve Švédsku a Švýcarsku, zahájili v Brně v plné síle. Protože mají v repertoáru hned několik světových hitů a řadu opravdu přesvědčivých moderních rockových kompozic, vydržela vysoko nasazená laťka na svém místě až do finále půldruhahodinového koncertu.

Úvodní One Step Closer připomněla rok 2000 a vydání debutového alba Hybrid Theory. Linkin Park samozřejmě pak nebrali jen pecky z něho (zazněly například Papercut, Crawling, In The End či Points of Authority), nýbrž i z loňského megaúspěšného díla Minutes To Midnight (Given Up, Shadow Of The Day, Leave Out All The Best či Bleed It Out). Aby bylo spravedlnosti učiněno zadost, neopomněli ani kolekci Meteora z roku 2003 (Somewhere I Belong, Numb, Breaking The Habit).

Z rocku a hip-hopu vytěžili maximum

Ve svém zvuku dosáhli současného komerčního maxima, které se dalo vytěžit  z kombinace rocku, metalu a hip-hopu. Jejich prioritou jsou silné melodické skladby s hitovým potenciálem přesahujícím jeden měsíc. Naznačili to už ve vzpomínaném roce 2000, k dokonalé podobě to dotáhli loni.

Kvalita koncertů Linkin Park je přímo závislá na výkonu zpěváka Chestera Benningtona. Jeho vokální linky, velice náročné i trochu zákeřné kvůli nutnosti být prezentovány bez nejmenší chyby, tvoří základní pilíř skladeb. V Brně měl formu výtečnou. V dobrém koncertním zvuku zpíval své party s neskonalou lehkostí a v podstatě bez intonačních úšlapků, nepočítáme-li ty dynamické koncertní.

Přičtěme ještě spolehlivé vokální sparingpartnerství rappera Mika Shinody, uspokojivý výkon celé kapely včetně zvukových dotáček a konstatujme, že brněnský koncert Linkin Park patřil k těm nejpovedenějším, jaké nám letos do Česka přijely zahraniční hvězdy nabídnout. Do výčtu kladů je nutné zařadit i pozoruhodný výkon předskakujících Britů Enter Shikari, kteří ve svém zvuku snoubí numetalovou ostrost s hypnotickými klávesovými plochami. Jejich skladby mají obrovskou dynamiku, zajímavé aranže i hitový lesk. S lepším zvukem si jich jistě užijeme na letošním Rock for People. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků