Hlavní obsah
 

Líbání pod dohledem režiséra ve filmu Zlatý podraz

Romantické scény Zdeňka Piškuly či Filipa Březiny ve filmu Zlatý podraz musely být přesně podle režiséra Radima Špačka.

 
Líbání pod dohledem režiséra ve filmu Zlatý podraz

Do filmu o lásce, přátelství a naději patří i polibky. Takže nechybí ani ve filmu Zlatý podraz. Filip Březina a Patrycja Volny (šťastné a nejsmutnější líbání), Zdeněk Piškula (překvapivý polibek s se Simonou Lewandowskou), Martin Kvapil a Jan Mansfeld nešetří polibky ve veřejném domě. Tam se přidal i Zdeněk Piškula.

Podle pamětníků bydleli basketbalisté na mistrovství Evropy v Ženevě v roce 1946 ve vykřičeném domě. Ten se rekonstruoval, bylo tam tedy levně, přebývalo tam jen pár dívek. Ty se ale staly fanynkami Čechoslováků a slavily s nimi vítězství.

Film začíná v roce 1938. Hlavní linii snímku tvoří osudová láska mladého právníka a sportovce Franty (Filip Březina) k tanečnici Michelle (Patricia Volny), s kterou se seznámí na poválečném Mistrovství Evropy v basketbalu v Ženevě. Michelle je osudem pronásledovaná dívka, která prchla z vlasti před Stalinem i Hitlerem. Jejich příběh, který kromě politiky ovlivní i dva protikladní jedinci trenér Valenta (Stanislav Majer) a funkcionář Hrabal (Ondřej Malý), vrcholí v roce 1951, kdy Evropu už na mnoho let rozdělila železná opona.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků