Hlavní obsah
Lenka Filipová Foto: Lucie Robinson

Lenka Filipová vyráží na podzimní keltské turné se smyčcovým souborem

Zpěvačka a kytaristka Lenka Filipová zahájí 7. října v Plzni podzimní část turné k desce Oppidum. Jde o desku laděnou do keltské nálady.

Lenka Filipová Foto: Lucie Robinson
Lenka Filipová vyráží na podzimní keltské turné se smyčcovým souborem

Filipová na podzimní tour po českých městech vezme nejen britského hráče na  keltskou harfu Seana Barryho, ale i smyčcový soubor Brno Strings.

„Vystoupení v rámci turné Oppidum jsou pro mě výjimečná. Nachystali jsme se Seanem Barrym výběr písniček ze stejnojmenného alba, také scénografie je k tomuto projektu speciální. Navrch dává představením nový rozměr přítomnost smyčcového tělesa, které pomůže vytvořit jedinečné aranže. Celkové atmosféře večerů jsme přizpůsobili i výběr mých starších skladeb a kytarové klasiky,“ uvedla  zpěvačka a kytaristka.

„Zahlédla jsem mezi diváky řadu mladých lidí. Přišlo mi, jako by mě někteří teprve objevovali. Při autogramiádách, které dělám po každém svém koncertě a bude tomu tak i na podzimním turné, mi mnozí říkali, že takovou pestrost mého repertoáru nečekali,“ vzpomíná na již uskutečněné koncerty Filipová.

Vedle keltských balad Filipová nadále hraje i starší hity jako Zamilovaná, Prý se tomu říká láska nebo Věnování.

Lenka Filipová

Foto: Petr Hloušek, Právo

Kapelu tvoří Sean Barry, který kromě keltské harfy ovládá také hru na akordeon,  klávesista Jára Bárta a Robert Fischmann, hrající na flétnu a perkuse. O specifickou atmosféru vystoupení se stará smyčcový oktet Brno Strings, seskupení vynikajících muzikantů, kteří se zaměřují na interpretaci komorní hudby. Členové souboru jsou první hráči brněnských orchestrů Janáčkovy opery a Filharmonie Brno a dlouholetí členové komorních souborů.

Turné Oppidum se zastaví v Plzni, Karlových Varech, Pardubicích, Olomouci, Litoměřicích, Žďáru nad Sázavou, Táboře a Znojmě. Lenka Filipová vystoupí také na koncertě ve Foru Karlín k příležitosti 88. narozenin Hany Hegerové.

Oppidum Tour 2019

7.10. 2019, Plzeň, Měšťanská Beseda
8.10. 2019, Karlovy Vary, hotel Ambassador
15.10. 2019, Pardubice, Ideon
16.10. 2019, Olomouc, Reduta
22.10. 2019, Litoměřice, Kulturní dům
5.11. 2019, Žďár nad Sázavou, Kulturní dům
12.11. 2019, Tábor, hotel Palcát
13.11. 2019, Znojmo, Kulturní dům Dukla

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků