Hlavní obsah
Žijící členové Led Zeppelin, zleva Jimmy Page, John Paul Jones a Robert Plant. Foto: ČTK/AP

Led Zeppelin vydají k padesátinám knihu

Členové již nefungující britské skupiny Led Zeppelin se rozhodli oslavit své letošní padesáté výročí vzniku vydáním knihy Led Zeppelin By Led Zeppelin. Publikace nabídne na čtyř stech stranách i dosud nezveřejněné fotografie. Novinka se dostane na trh v říjnu díky vydavatelství Reel Art Press.

Žijící členové Led Zeppelin, zleva Jimmy Page, John Paul Jones a Robert Plant. Foto: ČTK/AP
Led Zeppelin vydají k padesátinám knihu

„Práce na oficiální knize Led Zeppelin By Led Zeppelin je téměř na konci. Fotografie pečlivě vybrali a okomentovali Jimmy Page, Robert Plant a John Paul Jones. V rámci oslavy padesátého výročí založení bude kniha obsahovat fotografie Led Zeppelin na pódiu i mimo ně, a to od prvního momentu jejich fungování. Publikace nabídne i dosud nezveřejněné fotky z archívů Led Zeppelin a také příspěvky od fotografů z celého světa,“ uvádí se v oficiální zprávě.

Skupina Led Zeppelin vznikla v roce 1968 v Londýně, ale původně se jmenovala New Yardbirds. Tvořili ji zpěvák Robert Plant, kytarista Jimmy Page, baskytarista a klávesista John Paul Jones a bubeník John Bonham.

První album vydala v roce 1969. Jejím nejslavnějším počinem je ale nahrávka Led Zeppelin IV. z roku 1971, na které je i její nejslavnější písnička Stairway To Heaven. Celkově kapela nahrála devět studiových desek, a kromě první a poslední (Coda, 1982) ovládly všechny britský albový žebříček a výborně se jim dařilo i v americkém.

V roce 1980 po smrti bubeníka Bonhama se kapela rozpadla a další členové odstartovali sólové kariéry. Několikrát se ještě společně setkali na pódiu, přičemž za bicí soupravu se i na zatím posledním koncertě v Londýně v roce 2007 posadil Bonhamův syn Jason.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků