Hlavní obsah
Na inscenaci Malého prince se podílejí dospělí i dětští herci. Foto: Pavel Nesvadba

Laterna magika uvede Malého prince

Soubor Laterny magiky uvede ve dvou premiérách 1. a 2. dubna na Nové scéně pražského Národního divadla inscenaci inspirovanou jednou z nejznámějších a nejčetnějších knih, Malým princem Antoina de Saint-Exupéryho.

Na inscenaci Malého prince se podílejí dospělí i dětští herci. Foto: Pavel Nesvadba
Laterna magika uvede Malého prince

„Malý princ je univerzální příběh, ideální pro rodinné publikum,“ říká umělecký šéf Laterny magiky Zdeněk Prokeš. „I nová inscenace chce umně zasáhnout jak děti, tak dospělé a každému nabídnout to, co je mu nejbližší: dětem dobrodružný příběh, dospělým pak hlubší vhled do metafory, kterou Exupéryho příběh představuje.“

V inscenaci, jejímž režisérem je Vladimír Morávek, účinkují dospělí herci i děti, v duchu tradic Laterny magiky nebude chybět pohyb, hudba i projekce. Autorem hudby je Zbyněk Matějů, choreografie Libor Vaculík. Na scénické podobě se podílí Daniel Dvořák, autorka kostýmů Sylva Zimula Hanáková a specialista na projekce a trikový film Šimon Koudela.

„Projekce je tu svou éterickou podstatou nanejvýš na místě a k tomu génius loci Laterny magiky. Polyekrán se v našem pojetí posouvá od původní technologie svítících krabiček k dílčím obrazům, které se noří ze základního obrazového plánu projekcí a opět se v něm rozplynou. Využíváme veškerou techniku, kterou Nová scéna aktuálně nabízí,“ prozradil scénograf inscenace Daniel Dvořák.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků