Hlavní obsah
Kytara s podpisy osobností. Foto: archív skupiny Wohnout

Kytara pro Maxima jde do dražby. Výtěžek pomůže nemocnému chlapci

Honza Homola, zpěvák a kytarista skupiny Wohnout, připravuje od jara minulého roku charitativní projekt nazvaný Kytara pro Maxima. Nechával podepisovat svou starou kytaru od významných osobností hudební i nehudební scény. Nyní ji dal do dražby a zisk věnuje na dobrou věc.

Kytara s podpisy osobností. Foto: archív skupiny Wohnout
Kytara pro Maxima jde do dražby. Výtěžek pomůže nemocnému chlapci

Maxim je šestiletý chlapec, který se narodil s mnoha vážnými vývojovými vadami. K jeho hlavním diagnózám patří Hirschprungova choroba, celodenní potřeba kyslíku, epilepsie a mnoho dalších potíží. Po celou dobu nebylo jasné, jaká genetická porucha to všechno způsobila. Až nyní se podařilo celkovou diagnózu objasnit. Název onemocnění je Mabry syndrom, který byl diagnostikován prozatím jen asi u deseti dětí na světě.

Cílem tohoto projektu je kytaru vydražit a zisk věnovat na zdravotní péči pro Maxima, konkrétně na novou spolehlivou odsávačku hlenů a antidekubitní matraci do postýlky proti vzniku proleženin.

Na kytaře jsou mimo jiné podpisy kardiochirurga Jana Pirka, cestovatele Miloslava Stingla, herce Pavla Lišky, již zesnulého kytaristy Radima Hladíka, dobrodruha Stevea Lichtaga, zpěvačky Evy Pilarové, rappera Marpa, cellistky Terezie Kovalové, režiséra Jakuba Koháka, herce Vojty Kotka, kapel Chinaski, Monkey Business, Divokýho Billa, Čechomoru, Tata Bojs a mnoha dalších.

Dražba začala 21. dubna na serveru Aukro.cz,  posledním dnem k příhozu bude 30. duben.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků