Hlavní obsah
Emir Kusturica i ve svých 56 letech rád vzpomíná na pražská studentská léta. V pátek se svým orchestrem vystoupil na Vltavě. Foto: Jan Handrejch, Právo

Kusturica točí s Bellucciovou v Bosně, vojáky jim zatím nepůjčí

Srbský režisér Emir Kusturica začal v Bosně natáčet nový celovečerní film, ve kterém ztvární hlavní roli italská herečka Monica Bellucciová. Hlavní mužskou roli bude hrát sám Kusturica.

Emir Kusturica i ve svých 56 letech rád vzpomíná na pražská studentská léta. V pátek se svým orchestrem vystoupil na Vltavě. Foto: Jan Handrejch, Právo
Kusturica točí s Bellucciovou v Bosně, vojáky jim zatím nepůjčí

Natáčení bylo poznamenáno hned zpočátku menším skandálem, když místní armáda nejprve slíbila, že filmařům půjčí vojáky a vybavení, nicméně následně to člen tříčlenného předsednictva země Željko Komšić zakázal s tím, že nemají oficiální povolení od jeho úřadu, uvedl server BalkanInsight.

Točit se začalo ve městě Trebinje v bosenské Republice srbské. Bellucciová má v novém snímku, jehož scénář napsal Kusturica společně s dcerou Dunjou, hrát špiónku. Jak italská herečka uvedla, hrát bude v srbštině, kterou se nyní stále učí, protože to pro ni není jednoduchý jazyk. „Můj příjezd do Trebinje je úplně nová zkušenost. Jsem poctěna, že mohu být ve vaší zemi a pracovat s Emirem, kterého si vážím,” uvedla Bellucciová. Natáčení prý bude trvat velmi dlouho, proto bude mít příležitost Bosnu důkladně poznat.

Příští rok v Cannes

Jak srbský režisér uvedl, Bellucciovou si pro svůj film vybral i kvůli její ženskosti. Právě ona podle něj dokáže nejlépe zahrát roli špiónky, která se obětuje pro lásku. Scénář filmu je prý zčásti fikce, zčásti má ale základ ve skutečném příběhu.

Emir Kusturica oznámil, že by film rád dokončil do listopadu a představit by ho chtěl příští rok na filmovém festivalu v Cannes. Kusturica proslul snímky zachycujícími život na Balkáně s nezaměnitelným humorem a obrazností. Za své filmy získal absolvent pražské FAMU řadu ocenění. Je držitelem Zlatých palem z festivalu v Cannes za snímky Otec na služební cestě (1985) a Underground (1995) a za režii filmu Dům k pověšení (1988). Na festivalu v Berlíně získal Stříbrného medvěda za Arizona Dream (1993), v Benátkách v roce 1998 Stříbrného lva za film Černá kočka, bílý kocour. Jeho dosud posledním hraným filmem je komedie Závěť z roku 2007.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků