Hlavní obsah
František Kupka: Prisme. Foto: Adolf Loos Apartment and Gallery

Kupkův obraz Prisme bude zřejmě atakovat aukční rekord

V neděli 14. května se od 14 hodin uskuteční v pražské velké výstavní síni Mánes dražba uměleckých děl, kterou pořádá aukční síň Adolf Loos Apartment and Gallery. Nejvýraznější položku aukčního katalogu představuje olej Prisme Františka Kupky. Vyvolávací cena díla je 49 miliónů Kč.

František Kupka: Prisme. Foto: Adolf Loos Apartment and Gallery
Kupkův obraz Prisme bude zřejmě atakovat aukční rekord

Vzhledem k věhlasu autora a významu obrazu očekávají odborníci útok na žebříček pořadí nejdražších uměleckých artefaktů. První místo patří zatím obrazu Protihodnoty (Série C I.) za 62 miliónů od stejného autora.

Kromě něj se budou dražit také obrazy Antonína Slavíčka, Antonína Hudečka, Kamila Lhotáka nebo Josefa Lieslera. V aukčním katalogu najdeme i plastiky od Josefa Václava Myslbeka, Ladislava Šalouna, Emila Filly či Karla Nepraše. V nabídce jsou i práce od Pabla Picassa nebo Joana Miróa.

Předaukční výstavu je možné navštívit v místě aukce každý den od deseti do osmnácti hodin. V den konání akce prohlídka končí půl hodiny před jejím zahájením.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků