Hlavní obsah
Marta Kubišová Foto: Foto PRÁVO – Petr Horník

Kubišová nemusí platit Vondráčkové za zrušené turné, rozhodl Nejvyšší soud

Zpěvačka Marta Kubišová nemusí platit Agentuře MM Praha 1,38 miliónu korun kvůli zrušenému turné tria Golden Kids. Nejvyšší soud (NS) neveřejně odmítl dovolání agentury, která zastupuje zpěvačku Helenu Vondráčkovou.

Marta Kubišová Foto: Foto PRÁVO – Petr Horník
Kubišová nemusí platit Vondráčkové za zrušené turné, rozhodl Nejvyšší soud

Jednatelem agentury je manžel a manažer Vondráčkové Martin Michal. Spor se zřejmě přenese k Ústavnímu soudu. Michal naopak uspěl ve sporu s herečkou Kateřinou Brožovou, jíž se nemusí omlouvat za sporný výrok. V tomto případě NS odmítl dovolání Brožové.

Vondráčková a její muž chystají arbitráž s ČR

Ve sporu s Kubišovou agentura chtěla, aby NS zrušil pravomocný rozsudek z roku 2010 a nařídil nové projednání případu u Městského soudu v Praze. Podle agentury Kubišová neoprávněně ustoupila od ústní dohody, a způsobila tím protistraně škodu. Pražské soudy ale dospěly k závěru, že k právoplatnému uzavření písemné ani ústní smlouvy nikdy nedošlo. Nejvyšší soud jejich stanovisko potvrdil jako správné.

"Podáme ústavní stížnost," řekl Michal. Dostal prý k tomu pokyn od majitelů agentury. Vondráčková s Michalem ji před časem prodali do Spojených států, aby mohli v budoucnu vést arbitráž s Českem. Jsou přesvědčeni o tom, že je česká justice i policie poškodily ve sporech s vydavateli bulváru.

Zpěvačky se rozešly ve zlém

Turné Golden Kids se mělo uskutečnit v roce 2008 ke 40. výročí tria. Zpěváci se nakonec nedohodli na podmínkách. Podle Kubišové byla příprava chaotická. Odpovědnost za zrušení turné odmítala.

Spor zpěvaček vyvolal značný mediální zájem poté, co se na stranu Kubišové postavila řada osobností kulturního i veřejného života. Podle Michala spolu nyní Vondráčková s Kubišovou nekomunikují, žádná další spolupráce prý nepřipadá v úvahu.

Za přirovnání k trabantu se omlouvat nemusí

Brožová chtěla od Michala omluvu za nelichotivý výrok. Když Michal v rozhlasovém rozhovoru srovnával interpretační kvality Brožové s Vondráčkovou, použil příměr o trabantu a mercedesu. Původně mu justice uložila povinnost omluvy, po loňském zásahu Ústavního soudu se ale verdikt změnil. Nyní Nejvyšší soud definitivně rozhodl, že se Michal omlouvat nemusí.

"Jinak to dopadnout nemohlo, jsem rád, že tento případ definitivně končí," uvedl Michal.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Související články

Výběr článků