Hlavní obsah
Příjemné Miami je cílem mnoha Kubánců. Foto: Profimedia.cz

Kubánští herci točili film o emigraci a rovnou zmizeli v USA

Často se říká, že umění je odrazem skutečného života. V praxi to dost možná předvedli dva mladí kubánští herci, kteří přiletěli do USA prezentovat na filmovém festivalu snímek o emigraci - během mezipřistání v Miami zmizeli a okamžitě se vyrojily spekulace, že emigrovali.

Příjemné Miami je cílem mnoha Kubánců. Foto: Profimedia.cz
Kubánští herci točili film o emigraci a rovnou zmizeli v USA

Herečka Anailin de la Rúa de la Torre a její mladý kolega Javier Núňez Florián se měli v New Yorku zúčastnit premiéry filmu Una Noche v rámci filmového festivalu Tribeca, informovali v pondělí organizátoři. Na promítání se ale neukázali a nyní vyšlo najevo, že letadlo opustili už během mezipřistání v Miami cestou z Havany do New Yorku.

Na festival dorazil jen třetí z kubánských herců Daniel Arrechada. Ten zpravodajskému internetovému serveru The Huffington Post sdělil, že nemá tušení, kde jeho kolegové jsou. "Jsem sám v New Yorku," řekl dvacetiletý herec a dodal, že se hodlá vrátit ke své rodině a snoubence na Kubu, jakmile dokončí propagaci filmu v USA. "Mám tam celou rodinu, přátele, přítelkyni. Tady nikoho nemám a dokonce ani nemluvím anglicky," dodal ve španělštině.

Výpravný film Una Noche (Jedna noc) líčí příběh tří kubánských teenagerů, kteří se pokoušejí utéct z bídy na ostrově a začít nový život v Miami. Režisérka snímku Lucy Mulloyová uvedla, že ji zmizení herců zaskočilo. "Opravdu jsem si myslela, že sem přijedou a užijí si festival, a myslela jsem si, že se jim to bude líbit," řekla serveru The Huffington Post.

Utíkají umělci i celé sportovní týmy

Kuba, která patří mezi hrstku zbylých komunistických bašt na světě, v posledních letech zažila řadu emigrací, včetně prominentů z řad sportovců či umělců. V březnu 2008 sedm členů kubánského fotbalového týmu těsně po emotivní remíze s USA 1:1 požádalo na Floridě o azyl. Odliv zažívá i kubánský baseball, kde řadu slibných hráčů přiměla k emigraci touha po slávě a bohatství v USA.

Rolando Sarabia, jeden z předních tanečníků kubánského Národního baletu, přezdívaný "kubánský Nižinskij", utekl do Spojených států v roce 2005.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků