Hlavní obsah
Výkonný ředitel MFF Karlovy Vary Kryštof Mucha Foto: Petr Hloušek, Právo

Kryštof Mucha: Nejsilnější zážitek bylo předávání ceny pro Morgana Freemana

Výkonný ředitel karlovarského filmového festivalu Kryštof Mucha poskytl Právu rozhovor z Los Angeles. Mimo jiné řekl, že ho zaujalo předání ceny herci Morganu Freemanovi.

Výkonný ředitel MFF Karlovy Vary Kryštof Mucha Foto: Petr Hloušek, Právo
Kryštof Mucha: Nejsilnější zážitek bylo předávání ceny pro Morgana Freemana

Tradičně jezdíte na předávání Zlatých glóbů. Co letošnímu ročníku dominovalo?

Byl mnohem decentnější. Moderátor Ricky Gervais byl docela zatažený, jeho projev nebyl tak vyhrocený ani agresivní jako loni. Přesto tam pár provokativních fórů bylo, i když sám sebe Gervais nepřekonal. Jinak mě večer moc bavil, atmosféra byla příjemná.

Překvapila vás některá z cen?

Myslím si, že všichni kromě francouzského snímku The Artist, který obdržel tři, ji dostali zaslouženě. I když jsem tento film osobně neviděl, podle toho, co jsem slyšel od lidí, kterým věřím v jejich názorech, byl zklamáním. Neviděl jsem všechny soutěžní filmy, ale pokud mohu posoudit z toho, co jsem viděl, cenu bych přál třeba snímku Moneyball.

Ocenění za celoživotní dílo dostal herec Morgan Freeman. Jak jej přijal?

Tenhle velký Zlatý glóbus dostal Morgan Freeman od Sidneyho Poitiera a Helen Mirrenové, kteří o něm moc hezky mluvili. Freeman jim to na oplátku vrátil moc pěkným povídáním o tom, co spolu zažili i společně natočili. Pro mě to byl nejsilnější zážitek z celého večera.

Morgan Freeman byl velkou hvězdou karlovarského festivalu v roce 2003. Jak na něj vzpomínáte?

Patří mezi mé festivalové oblíbence, nejen proto, že s ním mám krásnou fotografii. Tento mimořádný herec byl tenkrát i mimořádně vstřícný. Byl moc fajn.

Na Zlaté glóby jezdíte pravidelně s uměleckým ředitelem karlovarského festivalu Karlem Ochem. Setkali jste se i s dalšími hollywoodskými hvězdami, které ve Varech byly nebo které byste rádi pozvali?

Každý rok, co sem jezdíme prezentovat festival, je to lepší a lepší. Máme zde více přátel, kontaktů i podporovatelů. Potkali jsme se s řadou osobností, které ve Varech byly, i se spoustou dalších, kteří by chtěli přijet. Neprozradím však, o koho jde, kdo si na nás udělá v červenci trochu času. Například jsme potkali Antonia Banderase (hostem ve Varech byl v roce 2009, pozn. red.), který nám řekl, že je v Hollywoodu největším agentem karlovarského festivalu, protože je nejlepší na světě.

Jaký následoval po ceremoniálu program?

V hotelu Beverly Hilton se konalo asi pět nebo šest večírků. Nevím, jestli to má nějaká pravidla. My jsme byli na jednom, kde jsme potkali spoustu lidí, kteří už byli nebo by chtěli přijet na filmový festival v Karlových Varech.yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků