Hlavní obsah
 

Králové zlodějů. Když důchodci provedou největší loupež v dějinách

Kriminální příběh se suchým britským humorem slibují tvůrci filmu Králové zlodějů. Scénář založili na skutečné události z roku 2015. Do kin vstoupí 18. října.

 
Králové zlodějů. Když důchodci provedou největší loupež v dějinách

Režisér James Marsh obsadil do svého snímku slavného Michaela Caina, Charlieho Coxe, Michaela Gambona z Harryho Pottera, Jima Broadbenta, Raye Winstona, Paula Whitehouse či Toma Courtenayho.

Michael Caine

Foto: Bioscop

Když se v roce 2015 odehrála v Londýně největší loupež v historii Velké Británie – během velikonočního víkendu zmizely z úschovny klenotů v Hatton Garden šperky  a peníze za více než 200 miliónů liber –, nikdo netušil, že čin spáchala skupina seniorů.

Králové zlodějů v akci

Foto: Bioscop

Policie rozpoznala hned, že jde o extrémně profesionální a dobře organizovanou skupinu pachatelů, ale později se nestačila divit. Dopadla gang důchodců mezi 60 až téměř 80 lety. Hlavou celé akce byl 77letý Brian Reader (Michael Cane), který se svou partou seniorů dokázal naplánovat a provést jednu z nejodvážnějších loupeží.

Králové zlodějů

Foto: Bioscop

Příběh inspiroval scenáristu Joea Penhalla k napsání filmové verze. Hudbu složil Benjamin Wallfisch a za kamerou stál Danny Cohen.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků