Hlavní obsah
Magdalena Kožená Foto: Archiv, Právo

Kennedyho medaili dostanou Bělohlávek, Kožená i Červená

Zlaté medaile za zásluhy na poli umění od Mezinárodního výboru Kennedyho centra pro umění dostanou dirigent Jiří Bělohlávek, mezzosopranistky Soňa Červená a Magdalena Kožená a filantrop a podnikatel Karel Komárek mladší. Ocenění převezmou 8. června v Lobkowiczkém paláci v Praze na slavnostním galavečeru pražského summitu výboru amerického Kennedyho centra, informovala Silvie Marková.

Magdalena Kožená Foto: Archiv, Právo
Kennedyho medaili dostanou Bělohlávek, Kožená i Červená

Laureáty v úterý oznámilo prestižní americké Centrum múzických umění Johna F. Kennedyho (The Kennedy Center for the Performing Arts). Mezinárodní výbor Kennedyho centra pro umění vznikl v roce 2001, aby podporoval mezinárodní uměleckou a kulturní výměnu a posiloval mezinárodní aktivity Kennedyho centra. Výbor bude příští týden v Praze i zasedat.

Šestašedesátiletý dirigent se těší respektu hudebního světa napříč kontinenty.

Foto: Pavel Horník, Právo

Kennedyho centrum se svými devíti scénami patří k nejsledovanějším americkým uměleckým institucím. Každoročně ho navštíví okolo dvou miliónů diváků a dalších 40 miliónů zavítá na turné inscenací, které centrum pořádá, nebo sleduje rozhlasové a televizní přenosy. Centrum funguje od roku 1971. Je i vyhlášenou vzdělávací institucí v oblasti uměleckého managementu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků