Hlavní obsah
Mirek Kemel se představí se svou kapelou na festivalu Colours of Ostrava. Foto: Jan Handrejch, Právo

Karikaturista Mirek Kemel: S Vladimírem Javorským vystavuji poprvé

Kreslíř, karikaturista a hudebník Mirek Kemel, spolupracovník deníku Právo, vystavuje společně se svým kamarádem a kolegou z kapely, hercem Vladimírem Javorským. Výstava nazvaná Obrazy/karikatury/grafiky je k vidění v Galerii 12 v Náměšti nad Oslavou do 20. srpna.

Mirek Kemel se představí se svou kapelou na festivalu Colours of Ostrava. Foto: Jan Handrejch, Právo
Karikaturista Mirek Kemel: S Vladimírem Javorským vystavuji poprvé

Kdo přišel na nápad, abyste připravili společnou výstavu?

Manželé Tasovští, majitelé Galerie 12, nás oslovili sami. Chtěli uspořádat společnou výstavu nás dvou. Takže to byl jejich nápad.

Vystavovali jste už někdy společně?

Dá se říci, že je to naše první společná výstava. Kdysi jsme se zúčastňovali společně s přáteli malířských výletů, ale to bylo už před mnoha lety.

Co na výstavě návštěvníci uvidí?

Vladimír vystavuje grafiky, suchou jehlu. Většina, možná dokonce všechny jeho grafiky vznikaly v Náměšti nad Oslavou v době folkových prázdnin v grafické dílně. Já vystavuji akvarely a akryly z dlouhého časového období. Několik nejnovějších akrylů pochází z letošního roku. Raritou jsou starší akvarely o rozměrech sto na sedmdesát centimetrů. Celkem vystavuji dvacet čtyři obrazů.

Současně prezentuji asi třicet karikatur publikovaných v deníku Právo. Vernisáž proběhla 23 června a výstavu jsme zahájili koncertem naší kapely.

Bude výstava putovat i do jiných měst?

Ne, výstava potrvá do konce prázdnin a není plánována jako putovní.

Budete se v létě věnovat jen hudbě, nebo i výtvarné práci?

V létě mě čeká ještě jedna výstava karikatur v Klášterci nad Ohří a několik koncertů. Mimo jiné jedeme s kapelou i na festival Colours of Ostrava.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků