Hlavní obsah
 

Karanténa přeje podcastům. Zaujaly Pohřešovaná i Vinohradská 12

Češi tráví stav nouze i poslechem oblíbených podcastů. Stovky tisíc posluchačů hlásí zpravodajský pořad Českého rozhlasu Vinohradská 12, ale i dokumentární krimi podcast Pohřešovaná, kterou si za měsíc pustilo více než sto tisíc lidí.

 
Karanténa přeje podcastům. Zaujaly Pohřešovaná i Vinohradská 12

Vinohradskou 12 si v březnu stáhlo více než 580 tisíc lidí. Nejvíc poslechů měl přitom díl Koronavirus za humny. Je Česko připravené? V dubnu vysoká sledovanost pokračovala.

Bodovaly také další zpravodajské podcasty, mimo jiné Deníku N a České televize.

Hledání stop

Podcast Pohřešovaná si svou premiéru odbyl prvními dvěma epizodami 8. dubna na zbrusu nové platformě Audionaut, nyní vychází každou středu nový zhruba třicetiminutový díl. Aktuální v pořadí šestý díl má název Holka v mém imbissu.

Osmidílný projekt režiséra Petra Hátleho rekonstruuje okolnosti jednoho z nejzáhadnějších případů novodobé kriminalistiky – dosud neobjasněného zmizení čtrnáctileté dívky Ivany Koškové.

Pohřešovaná co do poslechovosti boduje i na Apple podcastech a na Spotify, přičemž její doposlouchanost zde dosahuje zhruba 95 procent.

Anketa
Jaké posloucháte podcasty?
Zpravodajské
20.5 %
Hudební
4.5 %
Sportovní
4.5 %
Influencerů
6.8 %
Firemní
2.3 %
Jiné
22.7 %
Žádné
38.7 %
Celkem hlasovalo 44 čtenářů.

Jak vznikly podcasty

  • První se objevily na začátku tisíciletí, název podcast odkazuje na spojení slov přehrávače iPod s anglickým slovem broadcasting (vysílání).
  • Obecně lze podcast označit jako audio obsah, který posluchači odebírají a poslouchají přes internet v libovolném čase (na rozdíl od poslechu rozhlasového vysílání).
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků