Hlavní obsah

Karanténa přeje podcastům. Zaujaly Pohřešovaná i Vinohradská 12

Češi tráví stav nouze i poslechem oblíbených podcastů. Stovky tisíc posluchačů hlásí zpravodajský pořad Českého rozhlasu Vinohradská 12, ale i dokumentární krimi podcast Pohřešovaná, kterou si za měsíc pustilo více než sto tisíc lidí.

Karanténa přeje podcastům. Zaujaly Pohřešovaná i Vinohradská 12

Vinohradskou 12 si v březnu stáhlo více než 580 tisíc lidí. Nejvíc poslechů měl přitom díl Koronavirus za humny. Je Česko připravené? V dubnu vysoká sledovanost pokračovala.

Bodovaly také další zpravodajské podcasty, mimo jiné Deníku N a České televize.

Hledání stop

Podcast Pohřešovaná si svou premiéru odbyl prvními dvěma epizodami 8. dubna na zbrusu nové platformě Audionaut, nyní vychází každou středu nový zhruba třicetiminutový díl. Aktuální v pořadí šestý díl má název Holka v mém imbissu.

Osmidílný projekt režiséra Petra Hátleho rekonstruuje okolnosti jednoho z nejzáhadnějších případů novodobé kriminalistiky – dosud neobjasněného zmizení čtrnáctileté dívky Ivany Koškové.

Pohřešovaná co do poslechovosti boduje i na Apple podcastech a na Spotify, přičemž její doposlouchanost zde dosahuje zhruba 95 procent.

Anketa
Jaké posloucháte podcasty?
Zpravodajské
21.1 %
Hudební
5.3 %
Sportovní
5.3 %
Influencerů
7.9 %
Firemní
0 %
Jiné
21.1 %
Žádné
39.3 %
Celkem hlasovalo 38 čtenářů.

Jak vznikly podcasty

  • První se objevily na začátku tisíciletí, název podcast odkazuje na spojení slov přehrávače iPod s anglickým slovem broadcasting (vysílání).
  • Obecně lze podcast označit jako audio obsah, který posluchači odebírají a poslouchají přes internet v libovolném čase (na rozdíl od poslechu rozhlasového vysílání).
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků