Hlavní obsah
Korn táhne zpěvák Jonathan Davis. Foto: Milan Malíček, Právo

Kapela Korn má stále dobrou formu

Kalifornská kapela Korn ve čtvrtek ve vyprodaném pražském Foru Karlín ukázala, že jí ani po čtvrtstoletí na hudební scéně nedošel dech. Průkopnice nu-metalu se v české metropoli představila po necelém roce a znovu v dobré formě.

Korn táhne zpěvák Jonathan Davis. Foto: Milan Malíček, Právo
Kapela Korn má stále dobrou formu

Tu potvrdila i svou zatím poslední deskou The Serenity of Suffering, kterou se vrátila ke svým kořenům z počátku devadesátých let. Album vydané loni v říjnu rozhodně patří mezi její nejlepší. V Praze z něho zahrála ale pouze dvě písně a pro řadu příchozích to bylo zklamání. Jinak se kapela věnovala osvědčeným hitům, na které diváci patřičně hlasitě reagovali.

Atmosféra v sále od úvodní skladby až po poslední přídavek byla jedním z velkých plusů čtvrtečního koncertu. Pořadatelé neprohloupili, když vystoupení Korn tentokrát přesunuli z haly do menších prostor. Na kvalitě zvuku se to neprojevilo negativně, na výkonu pětice v čele se zpěvákem Jonathanem Davisem už vůbec ne.

A to, že bylo Forum Karlín na rozdíl od loňského vystoupení Korn v holešovické hale do posledního místa naplněné, se odrazilo v náladě skupiny i lidí v sále. Davis v řadě písní nechal fanoušky zpívat části refrénů a místy až elektrizující řev třítisícihlavého sboru si patřičně užíval.

Korn diváky rozezpívali.

Foto: Milan Malíček, Právo

I když nadšení příznivců Korn bylo cítit a slyšet v celém sále a atmosféra se musela kapele líbit, přichystala fanouškům na závěr ještě jedno malé zklamání – skončila vystoupení až příliš brzy, zhruba po sedmdesáti minutách.

Jinak ale nelze Korn nic víc vytknout. Většina klasických skladeb zazněla a kapela s nimi nijak neexperimentovala, takže příchozí si je užili tak, jak je znají.

Dočkali se i oblíbené vsuvky v podání zpěváka Davise, hry na dudy, kterou začíná jedna z nejsilnějších a nejstarších písní skupiny – Shootsand Ladders z debutového alba.

Před Korn se jako předskokani představily kapely Hellyeah a Shall Burn.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků