Hlavní obsah

Kafka Band uvádí nový klip a vrací se na česká pódia

Skupina Kafka Band představuje nový videoklip a k vydání svého druhého alba Amerika chystá tuzemské koncerty. Skladba Gott oder Teufel je už třetím videoklipem po lyric videu Amerika a „virtuální“ písni People Get Lost. Klip má na Novinkách.cz premiéru.

Kafka Band uvádí nový klip a vrací se na česká pódia

Videoklip k písni Gott oder Teufel natočil Tadeáš Haager. Ten spolupracoval s některými členy kapely na předchozích projektech.

„Spolupráce s Priessnitz pro mě byla jednou z nejhezčích věcí, která mě v životě potkala. Jsem připraven skočit po každé další spolupráci s ní. Kafka Band obdivuju už dlouho, a tak jsem na možnost dělat pro něj klip samozřejmě kývnul. Byla to pro mě i možnost se vypořádat s pocitem, který jsem u čtení Kafky vždy prožíval. Beznadějný hněv na hlavního hrdinu, který si nechá tolik líbit. Chtěl jsem mu dopřát výbuch hněvu, který prožil například William Foster ve volném pádu.“

Kafka Band je početné těleso.

Foto: Salim Issa

Kafka Band se také vrací ze svého německého turné, v jehož rámci vystoupil i na knižním veletrhu v Lipsku. V Praze budou mít fanoušci možnost vidět křest desky Amerika v sobotu 11. května v prostoru DOX+. Kmotrem alba bude Karel Rossmann, hrdina Kafkovy knihy Amerika, který se kvůli křtu vrátí z Ameriky, respektive doputuje z Brém. Brněnská Fléda pak nabídne koncert ve čtvrtek 30. května.

Na obou koncertech si budou moci návštěvníci vyzkoušet virtuální realitu osobně. K dispozici bude několik virtuálních brýlí, ve kterých bude ke zhlédnutí klip People Get Lost, v němž je hlavní postavou Jaromír Švejdík a mnoho jeho tváří. Kapela navíc na svých vystoupeních nabídne fanouškům i vinylovou verzi novinky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků