Hlavní obsah
Johnny Depp v Pekingu při premiéře svého nového filmu Transcedence. Ilustrační foto Foto: Reuters

Johny Depp prodá půlku své sbírky umění

Americký herec Johnny Depp prodá ve dvou aukcích část své sbírky výtvarného umění. Konkrétně jde o devět děl vytvořených v průběhu jediného roku malířem Jeanem-Michelem Basquiatem. Podle aukční síně Christie's, která je bude koncem června v Londýně dražit, může prodej vynést odhadem až 7,5 miliónu eur (až 200 miliónů korun).

Johnny Depp v Pekingu při premiéře svého nového filmu Transcedence. Ilustrační foto Foto: Reuters
Johny Depp prodá půlku své sbírky umění

Bulvární média spekulují, že Deppovi výnos z aukce poslouží k finančnímu vypořádání rozvodu s modelkou Amber Heardovou.

Depp podle Christie's sbírá Basquiatovu tvorbu dlouhodobě a za více než 25 let shromáždil desítku maleb a kreseb. Nyní se rozhodl prodat například plátno s názvem Autoportrét, jehož cenu kunsthistorici odhadují až na 1,5 miliónu liber nebo obraz Pork (Vepřové) s cenou až 3,5 miliónu liber.

Britské i americké bulvární listy spojují aukci s nedávno zveřejněnou informací o tom, že Depp a jeho druhá manželka chystají rozvod. Aukční síň však v tiskové zprávě uvedla, že prodej se začal připravovat už na začátku letošního roku, tedy dlouho předtím, než pár svůj rozchod oznámil.

Basquiat se do širšího povědomí veřejnosti dostal na konci sedmdesátých let jako malíř graffiti a tento styl poté přenesl i do svých obrazů, na kterých kombinoval štětcovou malbu a sprej. V osmdesátých letech úzce spolupracoval se zakladatelskou osobností amerického pop artu Andy Warholem. V roce 1988 se předávkoval drogami.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků