Hlavní obsah

Joe Cocker v Ostravě předvedl strhující výkon

Asi pět tisíc lidí dorazilo v pondělí večer do ostravské ČEZ Arény na koncert třiašedesátiletého britského zpěváka Joe Cockera. Majitel jednoho z nejpůsobivějších hlasů světového rocku se do Ostravy vrátil zhruba po deseti letech.

Joe Cocker v Ostravě předvedl strhující výkon

Obavy škarohlídů, zda koncertní pověst legendární postavy amerického Woodstocku, která má za sebou bouřlivý život poznamenaný drogovými excesy, nezačíná pomalu slábnout, se ani v nejmenším nenaplnily.

Už v úvodu koncertu, kdy zazněla skladba Feelin´ Alright z jeho téměř 40 let starého debutového alba, začalo být patrné, že zpěvák na svém aktuálním turné sází na své největší hity a že se v současné době nachází ve skvělé hlasové formě. A s každou další písní se to jen potvrzovalo - kromě série asi čtyř skladeb z nového alba zazněly snad všechny stěžejní věci z jeho dlouhé pěvecké kariéry.

Úvodní třetina koncertu sice působila dojmem, že se Cocker i kapela teprve zahřívá a také reakce publika byly poněkud vlažnější. Hlediště se rozvlnilo a rozbouřilo teprve s příchodem osvědčených hitů jako Unchain My Heart, You Can Leave Your Hat On, Summer In the City a především výtečně procítěné a oproti originálu ještě více zpomalené You Are So Beatiful, při které zpěvák svým nasazením působil dojmem, že se každou chvíli dojetím rozpláče.

Finále s With A Little Help From My Friends

Za hlasitého aplaudování publika došlo také na oba slavné kousky z repertoáru Beatles, kterým Cocker v minulosti dal nový svérázný kabát - Come Together a v závěru pak strhující píseň With A Little Help From My Friends, která si v síle prožitku i v mohutnosti Cockerova křiku v nejvypjatějších pasážích nezadala s originální verzí z roku 1969.

Hned po ostravském koncertu odletěl na Slovensko, kde je připraven jeho koncert v Košicích. Do České republiky se vrátí ještě 12. prosince, kdy bude vystupovat v pražské Sazka Aréně.

Po návštěvě prvního koncertu v Ostravě je nutno konstatovat, že Cocker i přes svůj věk stále do svého pódiového projevu dává vše a jeho tak dlouho a extrémně namáhané hlasivky mu stále kupodivu slouží. Sice už mu kolem hlavy nevlaje dlouhá hříva a postavu bouřlivého hippie ze 70. let vystřídala image usedlého seriózního pána, ale jeho chraplák není ani dnes o nic méně působivý. Takže za měsíc se mají jeho příznivci v Praze na co těšit.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků