Hlavní obsah

Jiřina Švorcová se po 21 letech vrací do televize

Herečka Jiřina Švorcová (82) natočila neobvykle otevřený televizní dokument, ve kterém odhaluje tajemství a zákulisí natáčení seriálu Žena za pultem. V televizi se objeví po dlouhých 21 letech.

Jiřina Švorcová se po 21 letech vrací do televize

„Kvůli tomuhle dokumentu jsem stála znovu před kamerou po dlouhých 21 letech. Vždyť naposledy jsem natáčela s Dášou Veškrnovou inscenaci Než poznáš úsměv v roce 1989,“ přiznala Švorcová.

„Půjde o bulvární čtyřicetiminutový dokument, který odhaluje zákulisí vzniku slavného Dietlova seriálu z prostředí předrevoluční samoobsluhy. Podařilo se nám do něj získat komentáře a vyjádření představitelů většiny hlavních rolí jako Hany Maciuchové, Jiřího Lábuse nebo Lenky Termerové. Hlavní je pak samozřejmě svědectví a výpověď Jiřiny Švorcové,“ prozradil Janis Sidovský z TV Barrandov, která dokument uvede v pondělí  ve 21:50.

Švorcová se v dokumentu rozhodla odhalit nejen okolnosti natáčení její slavné milostné scény s Petrem Haničincem, ale také práskla na své kolegy to, jaké milostné aféry mezi herci a herečkami natáčení slavného Dietlova díla provázely. „Zazní tam informace, které ještě nikdo nikdy veřejně neřekl. Nemám už co ztratit a myslím, že je zbytečné to po tolika letech tajit,“ dodala Švorcová.

Po natáčení dokumentu se zdravotní stav dvaaosmdesátileté herečky náhle zhoršil. Musela být hospitalizována. Lékaři ji varovali, že bude muset podstoupit operaci tepen a čeká ji by-pass.

Seriál Žena za pultem se vrací na televizní obrazovku. TV Barrandov ho bude vysílat od 20. listopadu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků