Hlavní obsah
Jiří Suchý Foto: Dušan Dostál

Jiří Suchý je tématem nového filmu Olgy Sommerové

Režisérka Olga Sommerová, která už natočila příběhy Marty Kubišové či Věry Čáslavské, chystá dokumentární portrét Jiřícho Suchého pod názvem Legenda Suchý.

Jiří Suchý Foto: Dušan Dostál
Jiří Suchý je tématem nového filmu Olgy Sommerové

Film by měl jít do kin na podzim 2019, lístky na slavnostní premiéru jsou již k zakoupení na serveru Hithit.

Jiří Suchý se zařadil k českým divadelním a písňovým klasikům. Za šedesát let kariéry uvedl v Semaforu 97 her, otextoval 1400 písní a složil hudbu k 500 songům.

„Film Legenda Suchý se bude více věnovat umělcovu životu. Hlavním cílem je vytvořit atraktivní životopisný a tvůrčí portrét Jiřího Suchého jinak, než jak byl doposud prezentován. Film bude obsahovat archivní záběry, současnou tvorbu, situace z osobního života i autentické výpovědi,“ popsali tvůrci.

Olga Sommerová a Jiří Suchý

Foto: Irena Zlámalová

„Suchého dílo je tak obsáhlé, že pro životopisný portrét jeho osobnosti je třeba zvolit přísný a subjektivní výběr jeho tvorby. Mým cílem je vytvořit film o životní cestě muže, který kromě toho, že svoje nadání zasvětil divadelní a písňové tvorbě, žil také svůj osobní a občanský život. Chci ho představit nejenom jako komika, ale i jako člověka, který se musel poprat s nepřízní režimu i osudu,“ řekla Sommerová.

Za kamerou stála Olga Špátová a dramaturgii měla na starosti Hana Stibralová. Projekt se nyní nachází v postprodukci.

„Prostředky, které chceme na Hithitu získat, použijeme především na kvalitní digitální postprodukci filmu, kdy bude řadu materiálů nutné digitálně zpracovat a trikově upravit. Obracíme se tedy na veřejnost s prosbou o pomoc. Budeme totiž moc rádi, když nám film pomůžou dokončit právě lidé, kteří byli dílem Jiřího Suchého ovlivněni,“ dodal producent Viktor Schwarcz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků