Hlavní obsah
 

Je Celeste nová Amy Winehousová? BBC vyhlásila hvězdy roku 2020

Známý žebříček BBC Sound of... každoročně ohlašuje budoucí hvězdy a v minulosti se velmi často trefil. Seznamu deseti mladých nadějných umělců vévodí zpěvačka Celeste.

 
Je Celeste nová Amy Winehousová? BBC vyhlásila hvězdy roku 2020

Celeste zpívá svou popovou baladu Strange tak, že dospěla až na hranici jazzu. Částečně připomíná předčasně zesnulou Amy Winehousovou. Nesmělá stoupající hvězdička už obdržela i titul Rising Star a rozhodně jde o typ zpěvačky, který by mohl natočit znělku příští bondovky.

Celeste

Foto: BBC

V seznamu figuruje také lyrické R&B Arlo Parks nebo Beabadoobee se zasněným lo-fi popem, Easy Life s nezávislým funkem, rockoví Inhaler, popový Joesef, art-rockoví Squid, emo-popoví Yungblud nebo Joy Crookes a Georgia.

Hlavní vítěz odborné ankety BBC Sound of... bude vyhlášen v lednu. V minulosti zvítězili třeba Adele, Sam Smith, Years & Years a další. V akademii hlasuje celkem 170 hudebních kritiků, DJů a umělců. V letošním výběru je na rozdíl od minulých ročníků méně rapu, objevuje se hodně intimních popových a soulových písní a zvýšený počet zpěvaček. Není tam žádný metal, chybí i world music.

Inhaler: V popředí dole Bonův syn Elijah

Foto: Inhaler

Perličkou žebříčku je fakt, že ve skupině Inhaler hraje také Elijah Hewson, což je syn Bona z kapely U2. Kritici by je ale jen kvůli tomu nenominovali.

"Věděli jsme, že dveře budou otevřené, ale ty dveře by se zavřely stejně rychle, jako se otevřely, kdybychom nebyli dobří,” řekl v jednom rozhovoru Elijah.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků