Hlavní obsah

Jazzová hvězda Diana Krallová zahraje 3. července v Praze

Kanadská zpěvačka a klavíristka Diana Krallová označovaná v hudebním světě jako „Sinatra v sukních” vystoupí 3. července v pražském Kongresovém centru.

Jazzová hvězda Diana Krallová zahraje 3. července v Praze

Repertoár koncertu, který odehraje v kvartetu, budou z větší části tvořit skladby z jejího loňského alba Wallflower. Jedná se o kolekci jazzových úprav hitů například The Mamas and the Papas, The Eagles, Bob Dylana nebo Joni Mitchell, uvedla Zdena Selingerová.

V roce 2015 zpěvačka zahájila Wallflower World Tour v Severní Americe, Evropě, Asii, Austrálii, Novém Zélandě a Jižní Americe s pokračováním v roce 2016. Jednapadesátiletá charismatická blondýna se sametovým altem koncertuje po celém světě. Několikrát vystoupila i před českým publikem, naposledy v roce 2012. V zaplněném sále Kongresového centra představila tehdy aktuální studiové album Glad Rag Doll. Na jeho podporu absolvovala celosvětový maratón 109 koncertů.

Na turné zpěvačka v minulosti neváhala brát ani děti, dvojčata Dextera a Franka. Jejich otcem je britský rockový zpěvák Elvis Costello, kterého si Krallová vzala v prosinci 2003.

Poprvé v ČR Krallová vystoupila v roce 1997 na Agharta Jazz Festivalu a její koncert tehdy získal cenu v anketě Českého hudebního fondu, ovace si vysloužila i na dalších českých koncertech. Když do Prahy dorazila v roce 2004, byl její koncert v Lucerně pro mimořádný zájem přesunut do T-Mobile Arény na holešovickém Výstavišti. Zopakovala ho v roce 2009 v Kongresovém centru.

Do ČR prý jezdí ráda už proto, že rodiče jejího dědečka z otcovy strany se původně jmenovali Královi. Dědeček si pak to druhé „L” přidal, aby se v Americe necítil tak cize. Krallová byla oceněna pěti cenami Grammy a prodala šest miliónů nosičů v USA a přes 15 miliónů po celém světě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků